fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Novým šéfom väzníc bude plukovník Mudronček, ktorému sa v Ilave nedávno obesil väzeň

Ilustračné foto - SITA

Novým šéfom väzníc bude plukovník Róbert Mudronček. Doteraz viedol väznicu v Ilave, kde sa mu v januári obesil 33-ročný väzeň, odsúdený za trestný čin výtržníctva. Mudronček na čele Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) vystrieda dočasne povereného Michala Sedliaka.

Mudronček bol šéfom ZVJS už za vlády Ivety Radičovej. Do funkcie ho ustanovila ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Neskôr ho z funkcie odvolal minister Tomáš Borec, informuje pravda.sk.

Po smrti exprezidenta polície Milana Lučanského v prešovskej väznici a problémoch ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej s vysvetlením okolností padla zodpovednosť na generálneho riaditeľa ZVJS Milana Ivana. V deň druhého incidentu, po ktorom generál Lučanský zomrel, oznámil Ivan odchod z funkcie.

Len niekoľko dní po generálovej záhadnej smrti sa v v Ilave 18. januára obesil 33-ročný väzeň. Tamojšej väznici šéfoval práve novovymenovaný riaditeľ ZVJS Mudronček. Aj tento prípad sprevádzajú viaceré otázniky.

Po záhadnej smrti generála Lučanského v Prešove sa vo väznici v Ilave obesil 33-ročný väzeň

Po odchode generála Ivana z postu šéfa ZVJS bol vykonávaním tejto funkcie dočasne poverený Michal Sedliak. Ten mal byť aj v najužšom výbere na stáleho generálneho riaditeľa, Kolíková sa však podľa informácií denníka Pravda rozhodla pre Mudrončeka. Oficiálne by to mala oznámiť v najbližších dňoch.

Generálnym riaditeľom zboru bol Mudronček už v rokoch 2010 až 2012, kedy ho minister Tomáš Borec odvolal a nahradil Eugenom Balkom. Toho po dvoch rokoch vymenil práve Milan Ivan. Mudrončeka do funkcie vymenovala ministerka spravodlivosti za SDKÚ Lucia Žitňanská, pri ktorej bola vtedy Kolíková štátnou tajomníčkou.

http://www.hlavnydennik.sk/2021/03/02/starosta-holeho-navrh-stavebneho-zakona-je-brutalnym-utokom-na-zakladne-prava-obcanov/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info