fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vyšetrovanie smrti Violy Macákovej vylúčilo vraždu

oto: Facebook (VM), úprava redakcia

Smrť Violy Macákovej, ku ktorej došlo v novembri 2019 v Bratislave, nebola spôsobená cudzím zavinením a bezprostrednou príčinou úmrtia bolo zlyhanie činnosti srdca. Vyplýva to z uznesenia vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie vo veci, informuje TASR.

Bezprostrednou príčinou smrti Violy bolo zlyhanie činnosti srdca, ktoré utrpela pri opakovanom pôsobení tupého násilia. „Neboli zadokumentované žiadne stopy po spútaní alebo zviazaní poškodenej, žiadne zlomeniny členkov. Prípadný sexuálny motív spáchania skutku bol vzhľadom na charakter zdokumentovaných zranení poškodenej jednoznačne vylúčený,“ uvádza sa v uznesení.

Prípad, ktorý vzbudil vo verejnosti veľký záujem, sa začal 11. novembra 2019, keď polícia prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave. Po príchode na miesto policajti zistili, že sa tam nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Oživiť sa ju nepodarilo.

V priebehu vyšetrovania sa vykonávali znalecké skúmania z rôznych odborov, dokopy bolo vypočutých 80 svedkov, zabezpečené boli aj kamerové záznamy z rôznych lokalít. Zároveň sa vykonali viaceré obhliadky, domové prehliadky a prehliadky iných priestorov.

Záver vyšetrovania je jednoznačný: vražda to nebola.

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info