fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Škandalózne, netransparentné výberové konanie na Remišovej ministerstve? Je to naozaj pravda?

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Anonym na sociálnej sieti informuje o tom, že sa zúčastnil výberového konania na pozíciu šéfa úseku informačných technológií na ministerstve Veroniky Remišovej. Tvrdí, že od začiatku bolo skoro všetkým uchádzačom jasné, že víťaz je vopred jasný. Výsledok výberového konania to potvrdil!

Sme potravinovým smetiskom Európy. Urobí z nás Remišová aj smetisko vakcinačné?

Keďže ide o anonymného autora príspevku, nedá sa informácia zo stránky Nekŕmte nás odpadom overiť. Avšak na základe skúseností s vládou Igora Matoviča a množiacich sa podozreniach z netransparentného konania nemožno brať informáciu na ľahkú váhu.

Remišovej podvod a fraška

„Predstieraná transparentnosť: Uchádzači bojkotovali výberové konanie“ – znie titulok príspevku anonyma. „Dnes sa na Remišovej ministerstve konalo výberové konanie na pozíciu šéfa štátneho IT. Prihlásilo sa nás 14 a viac ako polovica uchádzačov na konkurz neprišla. Ani ja. Dôvod je jednoduchý, všetko napovedalo tomu, že celé je to podvod a fraška,“ informuje autor príspevku.

„Štátny tajomník Marek Antal nastavil podmienky tak, aby vyhral ten, koho si on želá. A nie ten, kto je najlepší. Žiadna transparentnosť, nič také. Nielenže poslali pozvánku na poslednú chvíľku, len dva dni pred konkurzom, ale ani neuviedli okruhy tém, o ktorých mal byť test. Legislatíva? Aký veľký záber? Čerpanie eurofondov? Čo všetko okolo toho? Čo všetko z IT? Je jasné, že v takto nastavených podmienkach vyhrá iba ten, kto má znenie testu vopred a koho si želá vedenie ministerstva,“ informuje anonym.

J.Draxler sleduje „s jemným pobavením“, ako sa bratislavská kaviareň rozčuľuje nad Remišovou

Tomu neuverí ani Remišová

„Nečudujem sa, že väčšina uchádzačov na protest neprišla. U Remišovej sa môžu hanbiť a nech prestanú ľudí zavádzať pojmami ako výberové konanie či transparentnosť. Je jasné, že štátny tajomník nechce nezávislého uchádzača. Potrebuje pokoj, aby naďalej mohli jeho ľudia vypaľovať súkromné IT firmy. Takéto podozrenia sa objavili už v minulosti a stále pretrvávajú,“ napísal autor.

Neskôr pridal k príspevku aktualizáciu: „Potvrdené! Test zvládol jeden jediný uchádzač. Náhoda? Tomu hádam neuverí ani Remišová.“

Blaha: Remišová a Matovič sú popletení extrémisti – človek si až nevie vybrať, kto z nich je viac zadubený

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info