fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Spevák Bršlík: „Tým, že ma SND odmietlo, mi vlastne pomohli. Som im vďačný“

Pavol Bršlík / Facebook (Marek Michalčík)

Do Národného divadla ho nechceli, ale za hranicami zožal obrovský úspech. Pavol Bršlík je hviezdou celosvetovej opery, ale na Slovensku sa o ňom ľudia dozvedeli až vďaka Petrovi Pellegrinimu, ktorý sa pred časom vydal na jeho vystúpenie v Nemecku, píše Plus 7 dní.

Pellegriniho kauza ohľadom cestou do nemeckých Drážďan vo vládnom špeciáli, ktorú nezaevidoval do oficiálneho itinerára, však zahraničný manažment považuje za pochopiteľnú. Ignoráciu silvestrovského predstavenia v Drážďanoch bez adekvátneho dôvodu totiž považujú za barbarstvo, uviedla Bršlíkova agentka Rita Schützová s tým, že dostať pozvánku na toto podujatie je pre nich najvyšší honor.

„V sále sedeli najvyšší ústavní činitelia a najvýznamnejšie osobnosti spoločenského a kultúrneho života. Spomínam si napríklad na rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza. V prípade pána Brš­líka ide o medzinárodne uznávanú osobnosť, ktorú nejaká slovenská publicita nemôže nijakým spôsobom ohroziť,“ uviedla Schützová pre vyššie uvedený portál.

Pellegrini: Premiér predviedol alibizmus, zvoláva vedcov, hoci ich rady ignoroval

Kvalitu Bršlíkovho spevu potvrdil aj operný spevák Štefan Margita. „Naozaj je momentálne náš najlepší tenorista,“ priznal bez závisti. „Nemám na ňu dôvod. Obaja spievame v Metropolitnej opere a vyššia inštitúcia nie je. To už len navštíviť Pána Boha,“ podotkol.

Bršlík na Slovensko nezanevrel a okrem toho, že tu má svoj oficiálny domov, už ako svetová hviezda vystupoval aj v Národnom divadle, v ktorom jeho kvalitu zo začiatku neocenili. „Vlastne som im za to veľmi vďačný, pretože ma prinútili zmobilizovať sa, odísť zo Slovenska a budovať si kariéru na medzinárodnej úrovni,“ uviedol pred časom spevák.

Erik Kaliňák: „Môj strýko fúkal cukor, ja som fajčil trávu a Pellegriniho by som dal dolu“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info