fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na šošovky zabudnite, noste okuliare. Budete mať trikrát menšiu šancu, že chytíte Covid

okuliare
Ilustračný obrázok / Pixabay
Výskum z Indie naznačil, že u ľudí nosiacich okuliare je oveľa menšia pravdepodobnosť infekcie Covid-19 ako u tých, ktorí ich nepoužívajú. Zdá sa, že výskum podporuje zdravotné rady, aby sa namiesto kontaktných šošoviek používali okuliare, informuje portál RT.

Covid-19 sa môže šíriť mnohými rôznymi spôsobmi a jedným z nich je šírenie choroboplodných zárodkov  dotykom alebo trením očí. Podľa novej štúdie publikovanej na stránke medRxiv.com sa ľudia, ktorí nosia okuliare, dotýkajú očí oveľa menej, a je preto menej pravdepodobné, že týmto spôsobom rozšíria vírus.

Vedci zistili, že ľudia sa v priemere dotýkajú tváre 23-krát za hodinu a očí trikrát za hodinu. Úradníci v oblasti zdravotníctva odporúčali osobám nosiacim kontaktné šošovky, aby počas pandémie Covid-19 prešli na okuliare, aby sa zabránilo možnému šíreniu vírusu takýmito neustálymi dotykmi.

„Dlhodobé používanie okuliarov môže zabrániť opakovanému dotyku a šúchaniu očí,“ uvádza sa v správe a oči sa spomínajú ako „významná cesta infekcie“.

India objavila 240 nových, infekčnejších kmeňov Covid-19

.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info