fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

India objavila 240 nových, infekčnejších kmeňov Covid-19

Ilustračné foto / Pixabay

Nové kmene Covid-19 pravdepodobne stoja za náhlym nárastom nových prípadov vo viacerých indických štátoch. Člen regionálnej pracovnej skupiny Covid-19 Shahshank Joshi uviedol, že po celej krajine bolo objavených celkovo okolo 240 nových variantov vírusu.

Niektoré z nových variantov môžu byť vysoko prenosné alebo potenciálne nebezpečnejšie, varoval Randeep Guleria, vedúci Celoindického inštitútu lekárskych vied (AIIMS). Niektoré vírusové kmene majú „únikový mechanizmus“ imunity, ktorý môže spôsobiť opätovnú infekciu u ľudí, ktorí si už vyvinuli protilátky proti Covid-19 prostredníctvom boja s chorobou alebo pomocou vakcíny.

Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 na celom svete klesol od januára o polovicu

Guleria uviedol, že očkovanie je stále „nevyhnutnosťou“, pretože aj keď by očkovanie nezabránilo opätovnej infekcii, mohlo by to ešte zmierniť príznaky. Samotné očkovanie však nestačí. Sú potrebné „agresívne opatrenia na testovanie, sledovanie kontaktov a izoláciu infekcií“ .

Pred časom sa objavili nové, nákazlivejšie varianty Covid-19 v iných častiach sveta vrátane Veľkej Británie, Brazílie a Južnej Afriky. Existujú tiež obavy, že sa môžu objaviť mutácie rezistentné na súčasné vakcíny proti koronavírusu.

Prúdovému lietadlu začal počas letu horieť motor. Ľudia objavili jeho trosky vo svojich záhradách (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info