fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Hyeny v ľudskej koži volajú dôchodcom: „Dieťa máte v nemocnici s covidom, zaplaťte 13-tisíc eur!“

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Upozornite svojich rodičov a starých rodičov na nový druh podvodu! Na sociálnej sieti sa objavila správa istej Katky. Tá upozorňuje, že niekto volal jej 75 ročnej mame a predstieral, že jej dcéra Katka je v nemocnici s vážnym priebehom Covidu. Dokonca mali tú drzosť, že jej „ju“ dali k telefónu!

V aute smrti, kde zomreli traja ľudia, našli policajti niečo, čo nečakali

Zdá sa, že nový spôsob podvodu je na svete. Podvodníci sú vynaliezaví a vedia sa prispôsobiť novým podmienkam. Treba varovať rodičov a starých rodičov!

„Dnes volali nejakí dobráci na pevnú linku mojej 75-ročnej mame, že som v nemocnici, napojená na prístrojoch a treba zohnať 13 000 eur na lieky z Rakúska,“ začína príbeh istá Katka na sociálnej sieti. Aj „ma“ dali k telefónu, ženský hlas slabo niečo povedal a potom kašeľ. Dokonca aj „zaťa“ jej dali k telefónu, ten zas pre kašeľ nemohol rozprávať,“ šokuje Katka.

Našťastie, tento príbeh mal dobrý koniec a mama autorky komentára podvodníkom nenaletela. „Samozrejme, moja mama to racionálne prekukla, obratom nám volala,“ informuje. „Mali sme síce obsadené obaja dlhšie kvôli prac. hovorom… – ale aj tak to ňou celkom hrklo. Tak možno len fajn vedieť a upozorniť, keď budete volať s rodičmi, že takéto nešváry tu teraz bežia, nech nemajú ľudia zbytočné stresy,“ uzatvára komentár Katka.

Rodinná tragédia: Na koronavírus v krátkom čase podľahli zdravotná sestra aj jej manžel

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info