fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Predseda KDH a župan Majerský o R4: Maďari a Poliaci stavajú, len Slováci spia

Milan Majerský. FOTO - TASR

Predseda KDH a Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský kritizoval pomalú výstavbu rýchlostnej cesty R4 na východe Slovenska. Podľa neho ide o najdôležitejšiu komunikáciu na východe Európy, informuje TASR.

„Maďari a Poliaci stavajú, len Slováci ako keby zaspali. Obávam sa, že nám hrozí medzinárodná blamáž, lebo cesty znamenajú aj pracovné príležitosti, cestovný ruch a, samozrejme, rozvoj regiónov,“ povedal Majerský o projekte R4.

Komentoval projekt medzinárodného koridoru Via Carpatia. Pripomenul, že rýchlostná cesta S19, na ktorú má R4 nadväzovať v Poľsku, bude ukončená do roku 2024. Pokračovanie na maďarskej strane, diaľnicu M30, majú podľa Majského ukončiť už v roku 2022.

Rýchlostná cesta R4 má byť po dobudovaní súčasťou medzinárodného koridoru spájajúceho Baltické a Egejské more. Majerský podporil uznesenie poslancov krajského zastupiteľstva z pondelka, ktorým vyjadrili presvedčenie, že dobudovanie R4 je nevyhnutným predpokladom pre rozvoj východného Slovenska a jej výstavba by mala napredovať.

Čistky na prokuratúre pokračujú: Končia Čižnár mladší aj Chabada

R4 je rozdelená do desiatich stavebných úsekov s dĺžkou takmer 70 kilometrov. „Aktuálne je vo výstavbe len prvý z nich – I. etapa severného obchvatu mesta Prešov. Výstavba desaťkilometrového úseku Prešov Sever – Kapušany – 2. etapa rýchlostnej cesty R4 – sa stále odkladá,“ ozrejmila tlačová hovorkyňa úradu Prešovského samosprávneho Daša Jeleňová. Doplnila, že druhá etapa severného obchvatu R4 sa už podľa dostupných informácií mala súťažiť, aktuálne je však verejné obstarávanie z dôvodu zmeny kritérií pozastavené.

Ruský Sputnik V to u Slovákov jasne vyhral, úplne prepadli Číňania

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info