fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kotleba: Ani totalitná Matovičova vláda nemôže nútiť ľudí do očkovania

Fotokoláž (via TASR)

Predseda ĽSNS Marián Kotleba v príspevku na sociálnej sieti vyjadril nedôveru k vakcínam. Tvrdí, že nikto ľudí do očkovania nútiť nemôže.

Kotleba oznámil, že sa zaočkovať nedá. „V prvom rade musím povedať, že ja osobne sa proti korone očkovať nedám, pretože vírus som prekonal a viem, že čo od neho môžem čakať. Pri vakcínach však ani dnes ešte stále presne nevieme, aké nežiadúce účinky nastúpia v dlhodobom horizonte. Nehovoriac o ľuďoch, ktorí preukázateľne ochoreli alebo aj zomreli len pár dní po tom, ako sa očkovať nechali,“ vyhlásil.

Drucker: Prestaňte robiť pokusy na ľuďoch a prenechajte riadenie niekomu, kto to vie

„Napriek môjmu odmietavému postoju k očkovaniu proti korone chápem všetkých, ktorí sa pre očkovanie rozhodnú. Som však jednoznačne presvedčený, že ľudia, ktorí sa očkovať chcú dať, majú právo si slobodne zvoliť vakcínu, ktorej veria. Ja však v súčasnom stave ich výskumu jednoducho neverím žiadnej do takej miery, aby som si ju nechal vpichnúť,“ dodal.

Predseda ĽSNS ubezpečil, že do očkovania nikto nútiť nemôžu: „Žiadna vláda, ani totalitná matovičovská, totiž nemôže ľudí do očkovania nútiť, a to pod žiadnou zámienkou! Ani pod zámienkou obmedzenia slobody cestovania alebo obmedzovania iných práv, či pod hrozbou pokút. Proste nesmie!“

České médiá: Chmelár sa hanbí za Matoviča a SNS požaduje vakcínu Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info