fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

České médiá: Matovič obhajuje Sputnik V a situáciu komentuje aj Belousovová

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po zasadnutí Ústredného krízového štábu na Úrade vlády SR v Bratislave v pondelok 28. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa mu podarilo zabezpečiť dva milióny dávok ruskej vakcíny Sputnik V. Postoj k ruskej vakcíne vyjadrila aj bývalá poslankyňa Anna Belousovová, píše portál Sputnik.

„Ľudia, ktorí sa v tom skutočne vyznajú, hovoria, že tá vakcína je skutočne kvalitná. Teraz musí ísť politika bokom a musíme ísť zachraňovať životy,“ vyhlási o vakcíne Sputnik Matovič.

Matovič vyzval, aby minister zdravotníctva využil svoje právomoci a umožnil použitie ruskej vakcíny Sputnik V. Podľa jeho slov ide o preparát, ktorý už bol aplikovaný desiatkam miliónov ľudí po celom svete.

„Keď sledujem to, čo sa deje okolo nákupu vakcíny Sputnik V, mám pocit, že pani Remišová a spol. prepadli z dejepisu už na základnej škole,“ začala svoj komentár Belousovová.

„Keby sme sa takto správali počas druhej svetovej vojny a tvrdošijne trvali na tom, aby nás oslobodili spojenci, pretože ZSSR sú boľševici a to nie je to, čo Európa schvaľuje, dnes by sme buď hovorili nemecky, alebo s veľkou pravdepodobnosťou by sme už vôbec neexistovali,“ ďalej poznamenala. Dodala, že „Slovensko má nedostatok vakcín schválených Európskou liekovou agentúrou kvôli absolútnej neschopnosti a zlyhania Európskej komisie“.

České médiá: Chmelár sa hanbí za Matoviča a SNS požaduje vakcínu Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info