fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pán premiér, odstúpte! Ak to so Slovenskom myslíte dobre, podajte demisiu, vyzýva Šutaj Eštok

Šutaj Eštok
Matúš Šutaj Eštok. FOTO TASR - Martin Baumann

Podľa poslanca Národnej rady za Hlas-SD Matúša Šutaja Eštoka každý deň vládnutia Igora Matoviča ohrozuje životy občanov. Dôvody tohto tvrdenia zhrnul vo svojom blogu.

Slovensko sa dostalo v počte mŕtvych s ochorením Covid-19 na milión obyvateľov na nelichotivé svetové prvé miesto. Prečo je to tak, na to dávajú odpoveď najmä naši vedci a odborníci, ktorí už dlhšie upozorňujú na zlé či neskoré kroky vlády. Šutaj Eštok problémy s bojom pri koronavírusu zhrnul v blogu na portáli pravda.sk.

Namiesto riešení chaos a bordel

Po stretnutí prezidentky Zuzany Čaputovej s odborníkmi išiel z ich slov strach, beznádej a zúfalosť. Všetci totiž na rovinu pomenovali súčasnú situáciu, v akej sa Slovensko nachádza. Hlava štátu nabádala venovať väčšiu pozornosť osvedčeným riešeniam a menej experimentom. Vyzývala na počúvanie vedcov a odborníkov. Matematik Richard Kollár hovoril o „dátovom pekle“, ale aj o chýbajúcich extrémne dôležitých údajoch a dátach.

„Premiér Matovič dennodenne preukazuje, že nie je schopný zvládnuť vládnutie a ťažkú krízu, v ktorej sa Slovensko nachádza. Veľké zúfalstvo je cítiť aj zo samotnej vládnej koalície. Namiesto riešení a sústredenia sa na dôležité veci sme svedkami chaosu, bordelu a nezvládnutého manažovania kľúčových oblastí. Dôsledky sú doslova tragické a mnohí občania na to, žiaľ, doplatili životmi,“ konštatuje v blogu Šutaj Eštok.

„Igor, hlbšie sa už klesnúť nedá! Toto vám ľudia nikdy nezabudnú,“ odkazuje premiérovi Šutaj Eštok

Matovič uráža občanov, vedcov, kolegov aj prezidentku

Neschopnosť vlády premiéra Matoviča nás dostala na prvé miesto v počte úmrtí na milión obyvateľov, a preto vláde nedôverujú ani občania, ani odborníci. „Namiesto jasných a zrozumiteľných riešení, poskytovania ekonomickej pomoci a krízovému riadeniu sme svedkami každodenných hádok, osočovania a hádania sa. Namiesto pokoja, rozvahy a dodania pocitu istoty premiér bez problémov uráža svojich občanov, vedcov, odborníkov, kolegov, ale i samotnú prezidentku,“ kritizuje poslanec.

Vyzýva Matoviča, aby podal demisiu, pretože nezvládol zodpovednosť za vedenie krajiny. „Treba si to otvorene priznať, zahodiť ješitnosť, ego a zachovať sa ako chlap. Tu ide doslova a do písmena o životy občanov. A obávam sa, že každý deň, ktorý strávite navyše na poste premiéra a na čele tejto vlády, bude životy občanov doslova ohrozovať. Odstúpte, podajte demisiu pani prezidentke. Teraz je čas ukázať, že to so Slovenskom myslíte naozaj dobre,“ uzatvára Šutaj Eštok.

Moc a peniaze, o nič iné Matovičovi nejde, konštatuje Matúš Šutaj Eštok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info