fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kotlebovi odchádzajú z ĽSNS ďalší funkcionári a členovia

Na snímke z¾ava poslanec NR SR Rastislav Schlosár, Peter Kupka, advokát obviného Mariana K., obvinený predseda ¼SNS Marian K. poèas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku 21. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** Marian Kotleba advokát Peter Kupka

Stranu Mariána Kotlebu opúšťajú ďalší funkcionári a radoví členovia. Podľa vedenia ĽSNS ide iba o zanedbateľné počty. Ľudovci však začínajú maž vážne problémy s preferenciami, upozorňuje portál ereport.sk.

Preferencie pod 5 percent

ĽSNS prechádza krízou. Po odštiepení kľúčových straníkov okolo Milana Uhríka a Milana Mazureka odlev verných pokračuje. Kotlebovi povedali zbohom niektorí oblastní šéfovia aj bežní straníci.

Štiepenie malo pre kotlebovcov dohru. V prieskume agentúry AKO získali 3,8 percenta, čo by im nestačilo na vstup do parlamentu. Zdá sa, že odchody zo strany pokračujú. Kotlebovci ich však zľahčujú.

Štiepia sa miestne organizácie

Na ďalšie odchody a rozpad niektorých regionálnych štruktúr ĽSNS upozornil bloger Radovan Bránik. Hovorí, že rozpad nezasiahol kotlebovcov celoplošne, ale niektoré miestne organizácie sa štiepia.

“Časť štruktúr ĽSNS opúšťa. Respektíve na komunálnej úrovni sa rozpadajú. Nie je to tak, že jeden okres ide kompletne jedným smerom a druhý zase ďalším. Dochádza k fragmentácii na úrovni štruktúr. V priebehu niekoľkých mesiacov bude asi zrejmé, že kto je s kým a kto utrpel aké škody,” prognózuje Bránik pre ereport.sk.

„Zbabelé, nechutné, odporné.“ Poslanec Taraba o rozhodnutí vlády nekúpiť ruskú vakcínu Sputnik

Odchody z regionálnych štruktúr potvrdila aj ĽSNS. Hovorca Martin Beluský podčiarkol, že ide o zanedbateľné čísla. “Z 33 oblastných predsedov odišli iba traja, k žiadnym rozpadom však nedošlo. Drvivá väčšina členov zostala verná strane a Marianovi Kotlebovi,” uisťuje Beluský. Priznal odchody aj z členskej základne, no tvrdí, že ide takisto o mizivé čísla. Dodáva, že ĽSNS eviduje aj žiadosti o nové členstvo.

Trochu inak to vidia odídenci okolo Milana Uhríka. “Evidujeme veľký záujem a podporu z radov členov ĽSNS,” podkopáva Beluského slová Ondrej Ďurica, ktorý opustil stranu spolu s Uhríkom a Mazurekom. Podotkol, že podobná situácia nie je rovnaká na všetkých straníckych frontoch. “Funkcionárov prechádza menej, lebo tí sú platení,” vysvetlil Ďurica.

Matovičova sestra: Kedy sa Za ľudí premenuje na Proti ľuďom a zdravému rozumu?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info