fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koalícia riešila poslancov, ktorí „neposlúchajú“ na Facebooku. Nemá vláda iné problémy?

Fikcia / Fotokoláž (via Pixabay, TASR)

Vládni politici riešili na koaličnej rade previnilcov zo svojich radov, ktorí si dovolili na sociálnej sieti kritizovať počínanie Matovičovho kabinetu. Portálu aktuality.sk to pred odchodom z koalície prezradil poslanec Miroslav Kollár.

Uhrík: Najhlúpejšia vláda akú sme kedy mali

Dlhý zoznam previnilcov

Minulý týždeň sa koaličná rada zaoberala trochu netradičným problémom. Čo s koaličnými poslancami, ktorí si dovolia kritizovať vládu alebo posielajú odkazy cez médiá kolegom z iných strán? Na rokovaní koaličnej rady sa objavil zoznam najväčších kritikov, niekto si dal dokonca takú námahu, že spočítal, koľkokrát sa ktorí poslanci previnili.

Zoznam mal priniesť šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šípoš a okrem Miroslava Kollára sa na ňom nachádzali aj Juraj Šeliga, Andrea Letanovská, Jana Žitňanská či Ondrej Dostál.

Na zvláštnu lustráciu facebookových statusov upozornil poslanec Miroslav Kollár, ktorý v stredu oznámil, že odchádza zo Za ľudí. Ten údajne rebríčku hriešnikov dominoval.

„V čase zúriacej pandémie koaličná rada namiesto COVIDu riešila ,zobrané spisy‘ mediálnych či fejsbúkových útokov na vládu. Jasné, že som v tejto absurdnej buchli premiantom. 21-krát som vraj zhrešil,“ napísal Kollár na sociálnej sieti. Miroslav Kollár upozornil, že koaličná rada sa kritikou vlastných zaoberala v čase, keď v nemocniciach umiera stovka ľudí denne na covid-19.

Ako v materskej škole

Druhým najväčším vinníkom po Kollárovi je podľa zistení Aktualít podpredseda parlamentu Juraj Šeliga s 18 záznamami. „Ak by niečo také na koaličnej rade bolo, bolo by to trápne a na úrovni materskej škôlky,“ myslí si Šeliga. Do zoznamu sa mali dostať aj poslankyne Za ľudí Andrea Letanovská či Jana Žitňanská. Druhá menovaná za výrok, že konflikt medzi Matovičom a Richardom Sulíkom by mal riešiť profesionálny mediátor. Medzi previnilcami sú aj viacerí poslanci SaS, napríklad Ondrej Dostál alebo Jana Bittó Cigániková.

Ján Baránek: „Už nestačí rekonštrukcia tejto vlády. Takéto zlo, ktoré zbytočne mrhá ľudskými životmi, ešte na Slovensku nebolo.“

„Počul som o tom, že aj nejaké moje vyjadrenia tam boli zahrnuté, ale prečo konkrétne neviem,“ konštatoval Dostál. Cigániková Aktualitám napísala, že tému považuje za takú zbytočnú pre život ľudí, že sa k nej nebude ani vyjadrovať. Poslanec Za ľudí Ján Benčík povedal, nevie, či je v zozname aj jeho meno. „Hoci sa nejaké informácie pred časom dostali aj ku mne, nechcem robiť žiadne problémy tým, ktorí od Za ľudí na koaličnú radu chodia,“ vysvetlil.

Inkvizítor Šipoš

Podľa informácií ktoré majú Aktuality, mal zoznam na koaličnú radu priniesť predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš. Ten to však popiera. „Neviem, o akej lustrácii pán Kollár hovoril,“ odpísal údajne poslanec. Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová však priznala, že zoznam naozaj vznikol. Udialo sa to podľa nej po dohode v koalícii. „Dostali sme poverenie ako predsedovia klubov nájsť nejaké východisko zo situácie a povedať si, čo je ešte forma oprávnenej kritiky a čo je už priamy osobný útok,“ vysvetľuje.

Koalícia vraj uvažovala dokonca aj o forme sankcionovania najväčších kritikov. Zemanová však tvrdí, že poslancom nechcú zatvárať ústa, len ich chcú takouto formou upozorniť na to, že svojimi vyjadreniami spôsobujú zlú atmosféru. Často pritom ide o tých istých ľudí. „Nerobí to dobrotu, keď má niekto nonstop tolerované svoje osobné názory. Aj iní poslanci majú svoje kritické pohľady, ale snažia sa ich riešiť mimo verejnosti,“ dodala poslankyňa Zemanová.

Vláda požiada parlament o súhlas s opakovaným predĺžením núdzového stavu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info