fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Z NAKA sa stala taká tlačová agentúra, ktorá je deravá ako ementál, tvrdí Robert Fico

Fotokoláž / Redakcia

Expremiér Robert Fico bol dnes vypovedať na NAKA, no viac ako výpoveď ho interesoval únik informácií z vyšetrovacích spisov a jeho naháňanie novinármi.

Novinársku naháňačku, ktorú natočil reportér portálu topky.sk zverejnil Robert Fico aj vo videu na sociálnej sieti, kde sa tiež vyjadril o nepochopiteľných únikoch informácií z vyšetrovacích spisov. „Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA,“ diví sa v statuse pri videu šéf Smeru-SD.

Nezákonné úniky informácií zo spisov majú obrovský vplyv na priebeh vyšetrovania

„NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je na čase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil, pretože takéto nezákonné úniky informácií – vrátane informácií z vyšetrovacích spisov – majú obrovský vplyv na priebeh vyšetrovania, predovšetkým negatívnym smerom a poškodzuje práva ľudí, ktorí čelia rôznym podozreniam,“ píše ďalej Robert Fico, ktorý dodáva, že urobil všetko pre to, aby bol k novinárom slušný a neohrozil vyšetrovanie lacnými politickými vyhláseniami. „V danom okamihu som však prítomných novinárov považoval za užitočných akurát tak na to, aby mi v preplnenej uličke pomohli nájsť auto s vodičom,“ končí svoj krátky status trochu humorne Fico.

Vo videu expremiér nečakane s úsmevom novinárom hovorí, že do toho, o čom bol on na NAKA vypovedať novinárom nič nie je. „Radšej mi pomôžte nájsť moje auto. Budete užitočnejší ako s tými vašimi opakovanými otázkami,“ nabáda novinárov Fico.

„Ak sa z NAKA stala taká tlačová agentúra, že dopredu máte informácie kto príde a ako príde, tak vidíte, že táto inštitúcia je deravá ako ementál, pokiaľ ide o únik informácií. Toto je tragédia tejto krajiny,“ skonštatoval na záver Robert Fico a vzápätí ušiel autom pred novinármi preč.

„Začnime si konečne vážiť zákon a nedovoľme im ničiť právny štát!“ burcuje Fico

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info