fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Japonská vláda dovolí ženám účastniť sa stretnutí….ak budú držať pusu

Japonsko
Ilustračný obrázok / pixabay
Ženy sa môžu zúčastňovať zasadnutí japonskej vlády na najvyššej úrovni, pokiaľ držia jazyk za zubami. Presne takto to uviedla vládna strana v krajine len pár dní po tom, čo šéf olympijských hier v Tokiu 2020 z funkcie odstúpil kvôli podobným komentárom, informuje portál RT.

Tošihiro Nikai, 82-ročný generálny tajomník Liberálnodemokratickej strany, v utorok oznámil, že na schôdzach správnych rád, na ktorých sa zvyčajne zúčastňujú iba muži, sa bude môcť zúčastniť päť zákonodarkýň. Avšak pozorovateľkám je zakázané počas stretnutí hovoriť a stanoviská môžu sekretariátu predkladať až po zhromaždení zákonodarcov.

„Je dôležité plne pochopiť, aký druh diskusií sa deje. Pozrite sa, o čo ide,“ uviedol v utorok na tlačovej konferencii Nikai, ktorý zdôraznil, že členovia správnej rady sú volení. Skupina poslankýň predtým požiadala Nikaia, aby sa zvýšil počet žien, ktoré dostanú v rámci strany dôležité úlohy.

Zahraničie si všimlo Matovičovu atómovku: Po pretestovaní celej populácie majú najvyššiu úmrtnosť na svete

Táto situácia nastáva po obrovskom sexizme v Japonsku, ktorý vytvoril prezident olympiády Yoširo Mori. Ten sa sťažoval na to, že ženy „hovoria príliš veľa“ a kvôli týmto svojim komentárom bol minulý týždeň nútený odstúpiť.

Šéfovia tokijských olympijských hier v súčasnosti hľadajú novú šéfku ženského pohlavia a podľa denníka Japonke Nikkei sa zameriavajú na bývalú rýchlokorčuliarku a súčasnú olympijskú ministerku Seiko Hašimotovú.

Musíme začať jesť syntetické hovädzie mäso, tvrdí Gates

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info