fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Šéf NATO: Mier alebo konfrontácia, je to na Moskve!

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg / Reuters
Napriek rastúcej vojenskej prítomnosti a vojnovým hrám vo východnej Európe otázka, či jednotky NATO rozmiestnené v regióne prichádzajú ako spojenci alebo nepriatelia, je v skutočnosti na Rusku. Trvá na tom šéf bloku vedeného USA, informuje portál RT.

Jens Stoltenberg, generálny tajomník organizácie, uviedol, že je otvorená dialógu s Moskvou, ale je tiež pripravená na nepriateľské akcie. Stoltenberg trvá na tom, že „musíme vyslať jasný signál Rusku … Ak chcú konflikty, sme pripravení. Ak budú chcieť spolupracovať, budeme radi. “

Jeho komentáre prišli iba jeden deň po tom, čo členom bloku oznámil, že na zvýšenie svojej prítomnosti na ruských hraniciach potrebujú prideliť viac finančných prostriedkov. Uviedol, že plánuje navrhnúť „zvýšenie financovania našich základných bezpečnostných a obranných aktivít“.

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách

Dodal, že „toto podporí rozmiestnenie našich síl a bojových skupín na východnom krídle aliancie, ako aj letecké hliadky, námorné rozmiestnenie a cvičenia.“

Moskva opakovane varovala, že tieto vojnové hry sú hrozbou pre bezpečnosť v regióne a môžu viesť ku katastrofickému stretu medzi Ruskom a Západom.

WHO: Počet ochorení COVID-19 klesol minulý týždeň o pol milióna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info