fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Remišová odmieta ruskú vakcínu. „Je to geopolitická zbraň Moskvy“, tvrdí

Veronika Remišová / Fotokoláž (via TASR)

Pandemická komisia sa na utorkovom rokovaní zaoberala otázkou dodávok ruskej vakcíny Sputnik a odporučila vláde jej nákup. Potvrdil to premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti s tým, že by mala vláda začať s rokovaním s ruskou stranou o dodávkach. Téme sa podľa slov predsedov viacerých koaličných poslaneckých klubov venovala aj pondelková (15. 2.) koaličná rada

Šéfovia klubov Anna Zemanová (SaS), Michal Šipoš (OĽANO) a Peter Pčolinský (Sme rodina) pre TASR uviedli, že v otázke nákupu vakcíny sa čaká na odporúčanie pandemickej komisie. Problém má predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá si myslí, že táto ruská vakcína je „geopolitickou zbraňou Moskvy“. Chce chce počkať na výsledky rokovaní výrobcov Sputnika s Európskou agentúrou pre lieky (EMA).

„Všetci špičkoví slovenskí odborníci na infektológiu, imunológiu a epidemiológiu prišli na zasadnutie komisie so stanoviskom, že vzhľadom na katastrofálne meškanie dodávok EÚ registrovaných vakcín je na mieste, aby vláda začala rokovať s ruskou stranou o dodávke vakcín Sputnik V,“ tvrdí premiér s tým, že niektorí politici sú proti názoru odborníkov.

Sputnik označil za vakcínu s vynikajúcou účinnosťou. „A v situácii, v ktorej sa nachádzame, by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku,“ dodal.

Prezidentka: „Otázka o odstúpení premiéra a ministra zdravotníctva je legitímna“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info