fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Belousovová: Pani prezidentka, zastavte zlovôľu tejto bandy idiotov!

Anna Belousovová. FOTO TASR - Martin Baumann

Bývalá predsedníčka SNS Anna Belousovová v statuse na sociálnej sieti obvinila prezidentku Zuzanu Čaputovú, že sa nečinne prizerá rozvratu štátu a nekompetentnému vládnutiu „idiotov“ v kabinete premiéra Igora Matoviča.

Štát v rozvrate, zdravotníctvo kolabuje, ekonomika krachuje

„Dokedy sa ešte bude pani prezidentka tváriť, že jej sa to netýka?!“ pýta bývalá šéfka národniarov. Slovensko je na prvom mieste v počte zomretých na covid v prepočte na počet obyvateľov. Belousovovej prekáža i to, že predseda vlády Matovič si neodpustil hodiť za to vinu na občanov, Sulíka aj prezidentku.

„Kto to asi tak osobne riadil doteraz? Kto je zodpovedný za smrť viac ako 5 000 zomretých? Tí ľudia nemuseli zomrieť, ak by nám nevládla skupina nevzdelaných, tupých a sebastredných primitívov, ktorí v opojenosti mocou a kšeftami nezačali so Slovenskom experimentovať ako v Megeleho laboratóriu,“ tvrdí Belousovová.

Pani prezidentka, vy nie ste celebrita!

„Napriek varovaniu odbornej verejnosti sa u nás toľko testovalo, až sa nákaza „úspešne“ rozšírila a zabíjala vo veľkých počtoch. Hlavne že si v Trnave niekto pchal vrecká. Štát je v rozvrate, zdravotníctvo kolabuje, ekonomika krachuje, zúfalstvo sa zmocňuje čoraz väčšieho počtu ľudí a pani prezidentka sa stále tvári, že jej sa to netýka! Zmohla sa akurát na chabý odpor pred prvým testovaním, a teraz je pekne uprataná,“ píše Belousovová.

Podľa nej má Čaputová nulový záujem o „túto krajinu“ a jej ľud. „Vážená pani prezidentka, vy nie ste celebrita a nepotrebujete sa pretŕčať so svojím súkromím v médiách. To je lacný, gýčový PR nevhodný pre hlavu štátu. Ľud od vás oprávnene očakáva, že sa ho zastanete a zastavíte zlovôľu tejto bandy idiotov, ktorá si momentálne hovorí vláda SR,“ uvádza.

Matovičovi a spol. nejde o ľudí, o životy a zdravie, ale iba o seba, tvrdí Belousovová

Vy ste boli pri zrode tejto vlády, pani prezidentka!

Belousovovej uvádza, že ústava prezidentke ukladá zodpovednosť, keďže sa v nej píše, že „rezident svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov.“

„Máte dojem, že tu v tejto republike ešte niečo riadne funguje, keď sa nám štát rozkladá doslova pred očami?! Vaša zodpovednosť je o to väčšia, že vy ste boli pri zrode tejto vlády. Vôbec vás nezaujímalo, čo sú kandidáti schopní zastávať vysoké posty. Inak by ste predsa nemohli za ministra školstva vymenovať bývalého kaderníka a za ministra zdravotníctva človeka, ktorý nemá základné predpoklady zvládnuť hocičo okrem fantastického kázania. Ministra, ktorý sa v reakcii na naše prvenstvo v počte zomretých zmetene vyjadril: Musíme počkať, čo máme robiť. Keď niekto príde a povie, čo máme robiť,“ pripomína Belousovová.

Zo zodpovednosti sa nikto nevyvlečie

Bývalá šéfka SNS má pre hlavu štátu aj radu. Myslím si, že je načase, aby ste vystúpila v NR SR so zásadnou správou o stave spoločnosti. Poslanci by sa preto mali prestať skrývať za politické strany a ich príkazy.

„Každý poslanec zodpovedá len svojim zamestnávateľom – občanom SR. Správa prezidentky by ich mala prebudiť k zodpovednosti a činom. Parlament má právo kontrolovať a usmerňovať činnosť vlády, aj cez uznesenia, ktoré vládu zaväzujú a aj cez odvolanie tých členov vlády vrátane premiéra, ktorí svoje funkcie nezvládajú. Tu už ide do tuhého a môže to skončiť veľmi zle! A v budúcnosti sa nikto zo zodpovednosti nevyvlečie.“ varuje Belousovová.

Belousovová: „Matovičov duševný stav sa nezlepšuje. Práve naopak!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info