fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Žilinka: Je neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní

FOTO TASR

Generálny prokurátor, Maroš Žilinka, komunikuje s verejnosťou už aj prostredníctvom sociálnej siete. Dnes napísal, že „považuje za neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní.“ Uložil preto úlohy krajskému prokurátorovi v Bratislave.

„Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje za neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní. Uložil preto krajskému prokurátorovi v Bratislave zabezpečiť, aby vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby dôsledne objasnil dôvody, pre ktoré nedošlo k odňatiu a zaisteniu strelných zbraní príslušným policajtom Národnej kriminálnej agentúry, držaných obvineným Františkom Böhmom, ktorý si siahol na život, a posúdil, či takým konaním nedošlo k spáchaniu trestného činu,“ píše sa v stanovisku Generálnej prokuratúry.

„Generálny prokurátor SR v tejto súvislosti požiada aj špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry,“ píše sa v závere stanoviska.

Harabin sa pýta policajného prezidenta: „Nechali ste Böhmovi zbraň zámerne?“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info