fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bude to konverzácia roka? Musk žiada Putina o rozhovor na sieti

Musk
Elon Musk / TASR
Elon Musk požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina, či by mal záujem o rozhovor s ním na zvukovej platforme sociálnych médií Clubhouse. To by určite vyvolalo nadšenie a špekulácie o možnej diskusii dvojice, konštatuje portál RT.

V sobotu sa šéf spoločnosti Tesla a súčasný najbohatší muž sveta objavil na oficiálnej twitterovej stránke ruského prezidenta a opýtal sa: „Chcete sa so mnou spojiť a konverzovať v Clubhouse?“

Musk, rozširujúc svoje jazykové schopnosti, dodal po rusky: „Bolo by mi veľkou cťou hovoriť s vami.“  Nespresnil však, ktorý jazyk sa použije pre navrhovaný chat. Putin rovnako ako rodný jazyk hovorí plynulou nemčinou a primerane dobrou angličtinou.

Kremeľ ešte na pozvanie nereagoval, ale je dobre známe, že Putin nepoužíva internet, ktorý považuje za „projekt CIA“.

„Som mimozemšťan,“ potvrdil Musk to, čo už mnohí tušili

Clubhouse je platforma sociálnych médií iba pre pozvaných, ktorá namiesto textu používa zvuk. Aj keď táto aplikácia umožňuje súkromné ​​hlasové rozhovory, Clubhouse hostil aj veľké konferenčné udalosti, počas ktorých sa ľudia môžu naladiť a počúvať rozhovory medzi vysokými osobnosťami.

Muskova ponuka vyvolala na sociálnych sieťach senzáciu, ľudia vyjadrili podporu návrhu a hádali, o čom by sa dvojica bavila.

Lietajúce taxíky môžu brázdiť oblohu už v roku 2024

Niektorí navrhli, že Muskova vízia kolonizácie Marsu by mohla pomôcť roztopiť chladné vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom. Iní sa pýtali, či je Putin vôbec na platforme a ponúkli mu, že ho pozvú do Clubhouse, ak ho bude potrebovať.

V stredu tento miliardár oznámil, že sa zúčastní diskusie v Clubhouse s rapperom Kanye Westom, bližšie však neuviedol, kedy sa bude rozhovor konať, alebo o čom sa bude diskutovať. „Najpravdepodobnejší  je zábavný výsledok,“ predpovedal v súvislosti s virtuálnym hovorom, ktorý sa ešte len bude konať.

Šéf ruských špiónov: Kremeľ nepreháňa, keď opozíciu obviňuje so spolupráce s nepriateľskými vládami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info