fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Toto je diskriminácia!“ Nové vedenie VÚSCH zverejnilo o bývalom riaditeľovi Sabolovi šokujúce informácie

VÚSCH v Košiciach / Facebook (VÚSCH)

Po tom, ako minister zdravotníctva Marek Krajčí bez odôvodnenia odvolal riaditeľa Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) Františka Sabola, čo vyvolalo vlnu kritiky nielen personálu, ale i verejnosti, sa v súvislosti s košickým ústavom vynorili zarážajúce informácie, píše portál Nový Čas.

Novovymenované predstavenstvo ústavu tvrdí, že mzdová politika nedávno odvolaného Františka Sabola odmeňovala „vyvolených“, o čom majú svedčiť nenárokovateľné zložky mzdy, ktoré bývalý riaditeľ VÚSCH prideľoval osobne. Podľa tohto tvrdenia mali byť primári a prednostovia pri určovaní príplatkov obchádzaní, pričom u porovnateľných kategórii personálu boli údajne nájdené rozdiely v rozmedzí 34-59%. To označili členovia predstavenstva ako diskrimináciu.

Nové vedenie košického ústavu ďalej tvrdí, že viac ako 300 pacientov operovaných v Bratislave jasne dokazuje, že garancia zdravotníckej regionálnej istoty pre východniarov so srdcovými problémami je len „mýtus“. „Táto skutočnosť výrazne spochybňuje informácie bývalého riaditeľa o vysokošpecializovanom zdravotníckom pracovisku schopnom popasovať sa s náročnými medicínskymi zákrokmi. Dokumentuje to aj fakt, že viacero náročnejších zdravotníckych výkonov sa v roku 2019 realizovalo iba v Národnom ústave srdcových chorôb v Bratislave,“ uviedli členovia predstavenstva.

Blaha: Krajčí nahradil uznávaného profesora medicíny vyštudovaným hutníkom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info