fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Predaj pohľadávok Slovenskej záručnej a rozvojovej banky je ďalší z kšeftov koalície, tvrdí poslanec Dorčák

Martin Dorčák, poslanec Národnej rady za Hlas-SD. Zdroj: FB / Martin Dorčák

Škandál štátnej Slovenskej záručnej a rozvojovej banky nenechal bez povšimnutia ani poslanec Národnej rady za Hlas-SD Martin Dorčák. V statuse poukázal aj na to, že ide o ďalší koaličný kšeft.

Slovenská záručná a rozvojová banka sa koncom vlaňajška zbavila pohľadávok za 350-tisíc eur. Celý proces zrejme neprebehol úplne transparentne, pretože balík pohľadávok ovládla neznáma firma Elypsys, ktorá v tomto biznise nikdy nepodnikala a jej majiteľom je gynekológ. Aj na túto skutočnosť upozornil vo svojom statuse Martin Dorčák, ktorý uverejnil na sociálnej sieti.

Dorčák je presvedčený, že štátna banka netransparentne predala pohľadávky a kúpila ich firma, ktorú vlastní gynekológ. „A ten gynekológ má rovnaké priezvisko ako Matovičov súputnik a vedúci Úradu vlády Jakab. Náhoda? Tento koaličný kšeft ma len utvrdil v tom, že koaličné hádky sú divadielkom pre ľudí a pre médiá,“ píše Martin Dorčák, podľa ktorého je pre Matovičovu koalíciu menej nebezpečné, keď sú večerné správy plné hádok v koalícii, ktoré sú len naoko, ako by tam boli reportáže o tom, ako „táto banda rozkráda štátne peniaze…“

 

„Koľko čudných „samovrážd“ ešte Slovensko čaká?“ pýta sa Ľuboš Blaha. Pripomína to praktiky gestapa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info