fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zahraničie sa smeje z toho, čo sa stalo slovenským policajtom. Na ceste stretli Freda Flintstona

Fred Flintstone
Fred Flintstone / Internet

Toto slovenskí policajti ešte vo svojej praxi nezažili. Zastavili totiž auto bez čelného skla, motora a fungujúcich svetiel. Priznali, že nemohli uveriť vlastným očiam, informuje český portál sputniknews.cz.

„V „kokpite“ sedel dokonca vodič s prilbou,“ stojí v statuse slovenskej polície. Policajti sa stali svedkami ťahania motorového vozidla značky Felicia bez čelného skla, bez funkčných svetiel a motora. Zároveň sa konštatuje, že vodič ťahaného vozidla však myslel na svoju bezpečnosť, pretože na hlave mal nasadenú prilbu a oblečenú bundu s reflexnými prvkami.

Policajti obe vozidlá následne sprevádzali k najbližšiemu autovrakovisku, keďže na ťahanom vozidle nefungovala ani smerové ani brzdové svetlá. Z príspevku vyplýva, že takisto bola uložená pokuta vo výške 50 eur.

Tesla musela Model 3 vyrábať tak rýchlo, že nestihol zaschnúť lak

Niet divu, že na štatút slovenskej polície zareagovala veľa sledujúcich. Zdá sa, že súťažili v humore a sarkazme. „Určite akurát išiel na technickú kontrolu …“ vyslovil predpoklad jeden z diskutujúcich.

„Ak bez motora, tak to musel byť jedine Fred Flintstone,“ odkázal na postavu z animovaného filmu ďalší. „50 € nebola pokuta, ale poplatok za sprievod. Toto už sa dá nazvať pomáhať a chrániť. Normálne by to polícia mala za poplatok robiť na objednávku.“

„Keby mal aspoň svetlá, možno by ho ani nezastavili,“ podotkol jeden z vtipálkov. Niektorí používatelia sociálnej siete prišli aj s odporúčaním: „V takomto počasí mu mali policajti dať varené vínko.“ 

Deutsches Ärzteblatt: Slováci sa boja juhoafrickej mutácie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info