fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NAKA i bratislavská kriminálka sa budú zoberať útokmi na zástupcov miest a obcí

Juraj Droba / Fotokoláž (via TASR)

Pre útoky a nátlaky na primátorov, starostov či zástupcov samospráv v Bratislavskom kraji bude na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave zriadená pracovná skupina. Národná kriminálna agentúra (NAKA) a bratislavská kriminálna polícia sa budú zaoberať útokmi, akým napríklad dlhodobo čelí starosta Marianky Dušan Statelov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Chceme najmä takýmto útokom predchádzať aj v iných obciach. Ďalšie kroky a bezpečnostné opatrenia z taktických dôvodov nebudeme špecifikovať, aby nedošlo k zmareniu už rozpracovaných prípadov,“ uviedla hovorkyňa.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba spolu s primátorom Stupavy Petrom Novisedlákom a starostom Marianky Statelovom vo štvrtok (11. 2.) rokovali s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), policajným prezidentom Petrom Kovaříkom i ďalšími funkcionármi polície. K rokovaniu došlo pre prípad Statelova, ktorý dlhodobo čelí rôznym formám zastrašovania a na konci januára mu niekto podpálil konskú stajňu. „Výsledkom stretnutia vedenia Policajného zboru so zástupcami samosprávy Bratislavského kraja je dohoda o intenzívnej spolupráci,“ uviedla Bárdyová.

Droba vyhlásil, že každý starosta, primátor a predseda samosprávneho kraja má svoje skúsenosti s rôznymi formami nátlaku, od výpalníctva 90. rokov až po „odkazy od kamaráta“. Ak nebudú orgány činné v trestnom konaní v takýchto veciach podľa neho postupovať rázne, spôsobí to, že slušní ľudia stratia záujem o prácu v samospráve. Po stretnutí s ministrom i vedením Policajného zboru predseda BSK skonštatoval, že vrchní predstavitelia slovenskej polície majú úprimný záujem tento stav riešiť.

Česi si všimli, že Blaha nadáva už aj na prezidentku. Na tú, ktorú nám oni závideli

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info