fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Primátor Holíča Čambal odkazuje Matovičovi: Nezamieňajte si nás fakultnými nemocnicami!

Primátor Zdenko Čambal. Foto: facebook Zdenka Čambala

Primátor Holíča Zdenko Čambal po rozhovore s kolegami starostami a primátormi zo Záhoria napísal na Facebook status, ktorým odkázal Matovičovej vláde, že uplynulý víkend zo samospráv urobila naposledy pomocný zdravotný personál.

„Rozprával som sa s mnohými kolegami zo Združenia miest a obcí Záhoria, ďalšími z Únie miest Slovenska. Takto to už ďalej nejde. Zhodli sme sa na tom všetci. Sme tu na to, aby sme chránili záujmy našich občanov a starali sa o ich potreby. My nie sme zdravotníci, doktori, infektológovia a samosprávy nemôžu byť zamieňané s fakultnými nemocnicami. Som presvedčený, že tento víkend je to posledný raz, čo sa zúčastňujeme na fraške, ktorú na nás hodila nekompetentná vláda. Je to ozaj zúfalstvo,“ napísal ešte v nedeľu znechutený Čambal.

Poukazuje na to, že núdzový stav vláda zneužíva na to, aby občania nemohli vysloviť svoj názor. Riešenia pandémie sú chaotické a často si protirečia.

„Zomreli tisíce ľudí, nepoznáme priebeh, štatistiky, nevieme koľko ľudí zomrelo mimo covidovej evidencie, doma. Nevieme, ako to v skutočnosti je s testovaním, keď vedci hovoria, že bez lockdownu celoplošné testovanie nedáva zmysel. Počúvam o problémoch s vakcínami, injekčnými striekačkami, vyhadzovaním vzácneho materiálu,“ vyratúva primátor Holíča.

Taraba: Prevádzky treba aj otvoriť, aj odškodniť

Podľa jeho slov neexistuje porovnanie jednotlivých vakcín. Ruský Sputnik je raz zlý, potom dobrý. Myslí si, že aktivita vlády je zameraná len na spotrebovanie nakúpených testov bez verejného obstarávania.

„Nadobudol som presvedčenie, že všetci tí, ktorí sú teraz hore, zabudli, že ešte pred chvíľou boli dole. Život sa odohráva hlavne dole,“ pripomína Čambal.

Virológ Klempa: Československý kmeň koronavírusu neexistuje

„Takže upozorňujem, predstavitelia samospráv otvorene začínajú hovoriť, že posledný raz tento víkend z nás urobili pomocných robotníkov a samozvaných zdravotníkov. Štát má svoje povinnosti a my na nich budeme trvať, aby si ich plnil. Ak sa koalícia nevie dohodnúť, má sa rozísť. Ak sú vo vláde nekompetentní jedinci, majú zmiznúť,“ uzatvára rázne Čambal.

Belousovová si podala Danka: Pošlite ho na psychiatriu s Matovičom

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info