fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Belousovová: Ivermektín má smolu, že je lacný

FOTO TASR
Anna Belousovová ostro kritizuje stratégiu ministerstva zdravotníctva a predstaviteľov Slovenskej lekárnickej komory, ktorí sa bránia použitiu ivermektínu  na liečenie chorých na Covid -19. „Naozaj nechápem, prečo sa minister zdravotníctva Krajči tak snaží aj spochybňovať ivermektín v situácii, keď je Slovensko druhé najhoršie v počte zomretých na svete,“ píše v statuse na FB.
Belousovová cituje odborníka Doc. MUDr. Jozefa Firmenta PhD., hlavného odborníka MZ SR pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu: „Široké použitie ivermektínu viedlo k významnému zníženiu prípadov rozvinutého ochorenia a úmrtnosti, ktoré sa v regiónoch, kde sa používa, blížili až k predpandemickým úrovniam. Ako ukazujú výsledky v týchto štúdiách, ivermektín by mohol byť dôležitou a možno život zachraňujúcou súčasťou liečebnej stratégie pri dosahovaní získania kontroly nad pandémiou.“
https://lekarskenoviny.sk/…/hlavny-odbornik-o-pouziti…/
O čo tu ide? pýta sa expolitička. „Ľudia budú kapať, minister zdravotníctva bude ďalej mykať plecami a hlúpo sa usmievať a biznis s testami bude ďalej kvitnúť. Okrem trnavskej firmičky si z neho uchmatnú aj podnikatelia s mobilnými odbernými miestami. Ivermektín má skrátka tú smolu , že je lacný,“ konštatuje.
„Minister Krajči so svojím typickým debilným úsmevom na tvári povie , že:“ robíme ,čo môžeme“. Pritom robí naozaj všetko, čo môže, aby sa u nás nepoužívala liečba ivermektínom,“ zdôrazňuje Belousovová.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info