fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Uhrík: V Nitre bolo pozitívnych 144 ľudí, aj tak je okres v čiernej zóne. Covid automat je tupý

FOTO TASR

Europoslanec Milan Uhrík označil Covid automat za tupý, nehumánny nástroj. Nitra je stále v čiernej zóne, aj keď na to nie je dôvod, dokazuje to v statuse na sociálnej sieti.

Uhrík sa zamýšľa nad tým, že v Nitre prebehlo celoplošné testovanie. Spomedzi testovaných bolo pozitívnych 0,57 percenta, čo však ešte neznamená, že sú zákonite aj chorý. V absolútnom vyjadrení ide o 144 pozitívnych.
„Aj na základe tohto výsledku sa okres Nitra ocitol už zase v takzvanej čiernej zóne. Školy sú opäť a stále zatvorené, cestovanie do a z okresu je vraj zakázané atď. Proste hotová apokalypsa,“ píše. Z tohto dôvodu považuje Covid automat za tupý, nehumánny nástroj a výhovorkou, ktorá má zakryť neschopnosť vlády.

Primátor z Moldavy odkazuje Krajniakovi: Svojich zamestnancov pošlem na home office vtedy, ak vy pošlete svojich

Uhrík vypočítal, že v Nitre v priemere jednému z 200 testovaných ľudí vyšiel pozitívny antigénový test. Ak vezmeme do úvahy počet obyvateľov Nitry približne 77 600, tak kvôli jednému pozitívne testovanému, ktorý je aj tak relatívne zdravý reálne väčšinou, je doma zatvorených 1 000 ľudí.

„Takto by mala byť zavretá celá Nitra už od jesene dobrých pár mesiacov. Lebo vkuse je v nejakej zlej zóne – raz je veľa hospitalizovaných, potom je zase veľa pozitívnych, potom ich je aj málo, ale zase nejaká krivka je strmá. Proste stále niečo. Ľudia toho majú už fakt právom plné zuby,“ tvrdí Uhrík.

Belousovová: „V Rakúsku predpisujú Ivermectin a o čo ide našej vláde? O genocídu národa?“

Europoslanec konštatuje, že takto sa už nedá na Slovensku žiť, a preto uzatvára, že „bláznov vo vláde jednoducho musíme čím skôr vymeniť“.

Kto musí ešte zomrieť aby ste sa zobudili? Nehanbíte sa? Pýta sa Matoviča doktorka Tašárová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info