fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Najstaršia Európanka prekonala ochorenie COVID-19. Nebála sa o seba ale o druhých

Ilustračné foto / Pixabay

Sestra Andre sa narodila 11. februára 1904. Je nielen najstaršou osobou Európy, ale aj druhou najstaršou osobou na svete. Vo svojich takmer 117 rokoch prekonala ochorenie COVID-19 bez príznakov a ťažkostí.

Lucile Randon, ktorá pri vstupe do rehoľného rádu v roku 1944 prijala meno sestra Andre, mala pozitívny test na koronavírus 16. januára 2021. Pre miestne médiá uviedla, že si ani neuvedomila, že koronavírus má. Starenku, ktorá žije v domove dôchodcov v meste Toulon na juhu Francúzka izolovali od ostatných obyvateľov. Pár dní pred jej narodeninami je však výsledok testu už negatívny. A tak  sa teší na oslavu svojich narodenín spolu s obyvateľmi domova seniorov, informuje BBC.

 Sestra Andre je slepá a musí používať invalidný vozík, no aj napriek svojim hendikepom nemala z choroby žiaden strach. Naopak, mala obavy o ostatných obyvateľov domova sociálnych služieb. Tiež ju zaujímalo či sa nezmenia časy stravovania alebo oddychu.

Exminister zdravotníctva: Hanba! Matovičova vláda podvádza celý svet

Keď sa jej francúzska televízia BFM opýtala, či mala strach z koronavírusu, sestra Andre odpovedala: „Nebála som sa, pretože sa nebojím umrieť. Som šťastná, že som tu s vami, ale želala by som si byť niekde inde – pripojiť sa k môjmu veľkému bratovi, dedkovi a babke.“

Starenke prajeme veľa zdravia do ďalších rokov a pozitívnu myseľ, ktorá má isto vplyv na bezproblémový priebeh ochorenia.

U desiatok ľudí sa po podaní vakcíny proti Covid-19 vyvinulo zriedkavé ochorenie krvi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info