fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kňaz v Haligovciach slúži omše. Médiá sa už doňho pustili

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Katolícky kňaz v Haligovciach Jozef Penxa slúži každý deň o piatej večer omšu. Za zatvorenými dverami sa schádza s veriacimi a nepoužívajú rúška, píšu topky.sk.

Haligovce sú obec v okrese Stará Ľubovňa. farár Jozef Penxa sa podľa portálu topky.sk vyjadril, že sa riadi Covid automatom. Na omši sa podľa jeho slov zúčastnilo len šesť osôb.

Podľa zistení televízie TA3 do kostola niekedy prichádza až dvadsať ľudí. Kňaza oslovili po odslúžení omše a upozornili, že na ich návštevu reagoval podráždene. Vykázal ich z pozemku. Zo záberov televízie vidieť, že bokom odkladá aj rúško. Do kňaza v Haligovciach sa už pustila aj štátna RTVS, informujú topky.sk.

Virologička Soňa Peková: Mala som pravdu, toto je úplne nový vírus. Ten z jari zmizol

Do kostola zavítala aj kontrola, ktorú hygienici vykonali na anonymného podnetu. „Slúženie omší alebo liturgií za účasti verejnosti nie je povolené. Kontrolovaný subjekt neposkytol súčinnosť orgánu verejného zdravotníctva pri miestnom zisťovaní a prešetrovaní,“ vyjadrila sa Mária Mancalová, regionálna hygienička z RÚVZ Stará Ľubovňa. Šetrenie v tomto prípade ešte nie je na konci, keďže kňaz odmietol spolupracovať.

Veriaci z obce odmietajú donášať na svojho kňaza, ktorého sa zastal aj biskupský úrad. Podľa ústavy je na Slovensku garantovaná sloboda vyznania. Veriaci majú právo zúčastňovať sa bohoslužieb a nikto im v tom nesmie brániť.

Už s tým začína aj Sulík: Hrozia kontroly na hraniciach a domáca aj štátna karanténa

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info