fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hlina o Matovičovi a spol.: Všetci sú mafia, len vy ste panny orleánske

Antipopulista a konzervatívny demokrat Alojz Hlina. Zdroj: FB / Alojz Hlina

Bývalý predseda KDH Alojz Hlina v statuse na sociálnej sieti obvinil premiéra Igora Matoviča, že si vymýšľa a zavádza verejnosť o vývoji pandémie na Slovensku. Podľa neho vláda vydáva názory za fakty a tvária sa ako panny orleánske.

„Ako to povedal jeden americký senátor: Máte právo na svoj názor. Nemáte však právo na svoje fakty,“ začína svoj status Hlina a pokračuje: „Môžeme mať názor, že sme najmúdrejší na svete. Môžeme mať názor, že všetci na svete sú sprostí. Môžeme mať názor, že naša stratégia boja s Covidom (kombinácia zbabraných lockdownov a súčasné niekoľkonásobné bombardovanie atómovou zbraňou) je priam geniálna. Môžeme nechať Matoviča vymetať všetky diskusné relácie s týmito názormi, ale fakty sú fakty. Nemáme právo vyrábať si svoje fakty.“

Podľa exšéfa KDH je faktom, že sme druhá najhoršia krajina na svete v týždennom počte úmrtí na Covid na počet obyvateľov. „Viem, že svedkov Matoviča tento fakt nerozhodí. Oni pracujú systémom: Ak fakty nesedia, problém majú fakty, nie my. Veď všetci sú mafia, len my sme panny orleánske,“ uzatvára Hlina.

Naša kolaborácia s populizmom a bláznovstvom nás vyjde veľmi veľa, tvrdí Hlina

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info