fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Ak vám Sociálna poisťovňa neschváli pandemickú OČR, môžete urobiť toto,“ radí Krajniak

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Smer rodina) prichádza na 15. rokovanie vlády SR 28. apríla 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) po rokovaní vládneho kabinetu uviedol, že Sociálna poisťovňa potrebuje pre vyplatenie pandemickej OČR rozhodnutie oprávneného subjektu, ktorý zatvorí danú školu, informuje Nový Čas.

„Môže to byť tiež regionálny úrad verejného zdravotníctva, môže to byť aj zriaďovateľ, ak sa rozhodne školu (pre pandémiu) neotvoriť,“ vysvetlil Krajniak s tým, že občania by sa mali poradiť s riaditeľom pobočky poisťovne. „Odporúčal by som preto na okresnej úrovni pred vydaním rozhodnutia, aby tí, ktorí ho chcú vydať, sa poradili s riaditeľom pobočky SP, ako naformulovať rozhodnutie tak, aby bolo čo najmenej rodičov postihnutých týmto rozhodnutím,“ dodal.

Sociálna poisťovňa podľa jeho slov nevie riešiť individuálne situácie rodičov. „Ona musí postupovať na základe rozhodnutia. Na to, aby mohla schváliť oprávnenosť pandemickej OČR potrebuje rozhodnutie nejakého orgánu, ktorý potvrdí to, že škola je zatvorená,“ zdôraznil minister.

„V prípade, ak by z nejakého dôvodu nemal nárok na SOS dotáciu, môže žiadať o tzv. humanitárnu dotáciu na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny,“ uzavrel.

Primátor z Moldavy odkazuje Krajniakovi: Svojich zamestnancov pošlem na home office vtedy, ak vy pošlete svojich

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info