fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dostaneme Suchobu na Slovensko? Prokurátor na neho žiada vydať medzinárodný zatykač

Dostane Slovensko Michala Suchobu na Slovensko? Zdroj: michalsuchoba.sk

Bohatého podnikateľa Michala Suchobu obvinila NAKA v rámci akcie Mýtnik, pri ktorej boli zadržaní aj oligarcha Jozef Brhel či exprezident Finančnej správy František Imrecze.

Na Michala Suchobu, obvineného je v kauze Mýtnik, podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry 4.2. na Špecializovaný trestný súd návrh na vydanie európskeho a medzinárodného zatýkacieho rozkazu, pretože sa v súčasnosti nachádza v zahraničí, informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Jozef Brhel sa vrátil zo zahraničia a skončil vo väzbe, ako to bude so Suchobom?

Do redakcie TV Markíza prišla informácia o tom, že by sa mal nachádzať v luxusnej rezidencii v Spojených arabských emirátoch. „Nedá sa to minúť, jeho Ferrari Monza SP je neprehliadnuteľné. Také auto nemajú ani miestni šejkovia,“ píše informátor v správe. V prípade, že by na neho naše súdy vydali zatykač, dostať ho na Slovensko môže byť zložité. „Medzi Slovenskou republikou a Spojenými arabskými emirátmi neexistuje bilaterálna zmluva a Spojené arabské emiráty nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru,“ uviedol na margo možného problému hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. Pri akcii Mýtnik bolo elitnými policajtami z NAKA viacero osôb spájaných s bývalým vedením finančnej správy, medzi ktorými bol aj jej exšéf František Imrecze.

Ten je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v súvislosti s IT tendrami na nákup informačných systémov za milióny eur. Zmluvy boli v utajenom režime, čo malo údajne zakryť úplatky a dopredu dohodnuté kšefty. Imrecze však obvinenia odmieta. Spolu s ním stíhajú aj vplyvných podnikateľov Jozefa Brhela a Michala Suchobu. Milionár a oligarcha Brhel bol síce tiež v zahraničí a obvinenia odmietol, no napokon sa vrátil na Slovensko a súd ho poslal do väzby. Suchoba sa zatiaľ neozval a ani jeho advokát nevie, či sa plánuje vrátiť na Slovensko, pretože s ním vraj už niekoľko dní nekomunikuje.

Pri akcii Mýtnik zadržala NAKA okrem Imreczeho aj ďalších šesť ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info