fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Do roku 2030 bude 80 percent predaných porsche elektrických

Ilustračné foto Porsche Taycan 4S počas predstavenia na výstave AutoMobility v Los Angeles 20. novembra 2019. / TASR (AP)

Do konca dekády bude cez 80% predaných vozidiel Porsche poháňať elektrina. V rozhovore s týždenníkom Bild am Sonntag to potvrdil šéf nemeckej automobilky Oliver Blume. Na mysli pritom mal ako vozy čisto elektrické, tak aj hybridné autá, informuje portál Novinky.cz.

Automobilka už skôr zverejnila odhad, že do roku 2025 bude mať elektrický pohon polovica z áut, ktoré predá. V nasledujúcich piatich rokoch plánuje Porsche do vývoja svojich elektrických vozidiel investovať 15 miliárd eur, uviedol Blume. nemecká automobilka bude ďalej ponúkať model 911 so spaľovacím motorom, ale ten zvládne aj syntetické palivá.

Minulý rok bolo zákazníkom dodaných cez 20 000 kusov elektrického modelu Taycan. Od nedávneho uvedenia základnej varianty Taycanu so zadným pohonom si má Porsche sľubovať ďalšie zvýšenie predajov. Na spomínanom podielu 80% sa v roku 2030 bude podieľať aj ďalšia karosárska verzia Taycan Cross Tourismo, ale aj nové modely vrátane elektrického nástupcu menšieho z SUV, modelu Macan.

VIDEO: Prvé zábery nového elektromobilu Porsche Taycan. Lacný špás to nebude, čo vás prekvapí?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info