fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič si umýva ruky: Za všetko môžu iní, nech vláda rozhodne o Covid Automate bezo mňa

Zdroj: FB / Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Premiér Igor Matovič uverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom si umyl ruky a pokúsil sa zakryť svojej zlyhania pri riadení korona-krízy, obvinil koaličných partnerov a prikázal svojmu vicepremiérovi Eduardovi Hegerovi, aby zvolal rokovanie vlády.

Premiér v statuse uverejnenom tesne pred polnocou uvádza, že vláda sa má zísť dnes ráno a rokovanie sa nesmie skončiť dovtedy, kým neprijme rozhodnutie o podmienkach fungovania Covid Automatu od 8. februára 2021.

Matovič tvrdí, že má plné zuby populistických hier koaličných partnerov, ktorý údajne od decembra minulého roku až po súčasnosť menia dohody o automate.

„V stredu som odišiel do Paríža, dohoda vraj uzavretá bola. Dnes je však už štvrtok pred polnocou a uznesenie vlády stále nie je na svete, čo úplne zbytočne stresuje najmä samosprávy. Požiadal som preto podpredsedu vlády Eda Hegera, aby zajtra ráno opätovne zvolal vládu s tým, že kým nebude prijaté rozhodnutie, zasadnutie vlády neskončí,“ píše premiér.
Matovič kolegom z vlády odkazuje, že im drží palce aby dokázali čím skôr prijať zodpovedné rozhodnutie pre Slovensko, „ktoré bude náležite brať do úvahy aj to, že agresívna britská mutácia Covid-19 je už na Slovensku dominantná, a hlavne, za ktorým budú všetky koaličné strany stáť“.

 

„Vláda tu vytvára megachaos,“ upozorňuje Raši – vie tu niekto, čo kde odkedy a dokedy vlastne platí?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info