fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Jozef Brhel obvinený v rámci akcie Mýtnik putuje do väzby

FOTO TASR

Podnikateľ Jozef Brhel. obvinený v rámci minulotýždňovej policajnej akcie Mýtnik, bude väzobne stíhaný. Rozhodla o tom v piatok popoludní sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Ružena Sabová. Vyhovela tak čiastočne návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR to potvrdili hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková a aj obhajca obvineného Ľudovít Štanglovič.

Sudkyňa zobrala podnikateľa do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a z dôvodu možného úteku. Rozhodnutie nie je právoplatné, tak prokurátor ÚŠP, ako aj obhajca podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

„Stratil som ilúzie o právnom štáte. Viete si predstaviť dôvod útekovej väzby, že klient je ohlásený, plní si svoju občiansku povinnosť, riadne sa dostaví na výsluch na dohodnutý termín? Oni v tom vidia nejaký útekový dôvod,“ zareagoval pre médiá Štanglovič. Zároveň odmietol aj dôvody kolúznej väzby s ohľadom na zdravotný stav svojho klienta.

Prokurátor ÚŠP v stredu podal návrh na väzobné stíhanie podnikateľa zo všetkých troch dôvodov – a to aj z obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti. Jozef Brhel. je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Mýtnik. Všetky obvinenia odmieta. Doteraz bol hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu zlého zdravotného stavu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info