fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Blaha: Krajčí nahradil uznávaného profesora medicíny vyštudovaným hutníkom

FOTO TASR - Martin Baumann

Minister zdravotníctva Marek Krajčí by mal byť okamžite odvolaný. Tvrdí to poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha v statuse na sociálnej sieti.

Výmena niektorých riaditeľov nemocníc ministrom zdravotníctva vyvolala búrku nevôle zamestnancov vo. Proti odvolaniu dlhoročného riaditeľa ústavu srdcovo-cievnych chorôb v Košiciach Františka Sabola sa desiatky desiatky zamestnancov. Odvolanie si všimol aj opozičný poslanec Ľuboš Blaha.

Krajčí sa stavia k lekárskym kapacitám ako inkvizítor

„Uznávaného profesora medicíny nahradil – sadnite si – vyštudovaných hutníkom,“ píše Blaha, podľa ktorého je, pri všetkej úcte k hutníkom, ich pracovným poslaním vyrábať surové železo, oceľ a neželezné kovy.

„To sa určite zíde pri operáciách srdca. Do roztvoreného pacienta nasypeme kýbeľ klincov a zalejeme roztaveným kovom. Toto je normálne do plaču,“ komentuje poslanec. Krajčí sa podľa Blahu stavia k lekárskym kapacitám ako priemerný inkvizítor v stredoveku. Upáliť, zničiť, vyhnať. To, ako strana OĽaNO pohŕda vzdelaním, je vraj bezbrehá arogancia.

„Matovič nadáva lekárom do bludárov a kuvikov. Profesorom sa vysmieva, sám je plagiátor. A jeho Duch svätý Krajčí krágľuje odborníkov a na miesta riaditeľov nemocníc dosadzuje ľudí z úplne iných odvetví – dnes a denne ponižujú uznávaných lekárov,“ pripomína Blaha.

„Koľko ľudí ešte musí umrieť, aby trnavského Pol-Pota konečne zavreli do psychiatrickej liečebne?“ pýta sa Blaha

Vykopali si jamu, do ktorej rad-radom popadali

Celé mesiace sa podľa Blahu potvrdzuje, že ruská vakcína Sputnik V patrí medzi najefektívnejšie. „Vedecky sa potvrdilo, že Sputnik je jedna z najlepších vakcín – kým Maďari nečakali a Sputnik nakúpili, naši slávni medicínski hutníci na čele s Duchom Svätým nakúpili iba americký blivajz a teraz nemajú s čím očkovať,“ píše a dodáva, že minister Krajčí vlastne zabil masy ľudí, pretože neobjednal ruskú vakcínu a ďalšie desiatky zabili tým, že nenakúpil striekačky.

„Sami si vykopali jamu, do ktorej rad-radom popadali. Ľudia umierajú na tisíce a oni kopia jednu chybu za druhou. V počte mŕtvych sme svetoví premianti, ale Krajčí sa drží stoličky, ako by mu prirástla k jeho križiackemu análu. Radšej vytvára z nemocníc hute a dáva to na lobistu amerických vakcín. Skvelé!“ uvádza Blaha.

„Už stačilo, pán Krajčí! Vy ste spoločne so stredovekým púšťaním žilou asi tým najväčším trapasom medicíny v celých jej dejinách. Odstúpte! Okamžite!“ vyzýva na záver poslanec.

„Masaker: odstúpiť by mali minimálne štyria ministri, tvrdí Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info