fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ak chcete cestovať do ČR, počítajte s testom a karanténou

Tyčinka v nose môže byť pre deti nepríjemná. Nahradiť by ju mohlo kloktanie slaného roztoku, oznámil Matovič. FOTO TASR - Pavol Zachar

Počnúc piatkom sa sprísnia podmienky pri cestovaní do Česka. Bude potrebné vyplniť elektronický formulár a preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín, informuje portál Aktuality.

Povinnosť platí u každého, kto počas posledných 14 dní strávil na Slovensku viac ako 12 hodín. Medzi výnimky patria pracovníci medzinárodnej dopravy, deti do päť rokov, pendleri, ale aj žiaci a študenti prekračujúci hranicu aspoň jedenkrát týždenne, informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVeZ) SR.

Pred vstupom na územie Českej republiky je tiež potrebné vyplniť elektronický formulár na stránke https://plf.uzis.cz/. Maximálne 48 hodín pred cestovaním je potrebné si nechať urobiť PCR test a vlastniť písomné potvrdenie o jeho negatívnom výsledku.

Po príchode treba najneskôr do päť dní absolvovať ďalší test na vlastné náklady. Kto sa nepreukáže negatívnym výsledkom druhého PCR testu, je povinný zostať v karanténe.

České médiá: Chmelár sa hanbí za Matoviča a SNS požaduje vakcínu Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info