fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Presadzuje ministerstvo na školách LGBTI ideológiu? Varuje Aliancia za rodinu

Foto: SITA/Jana Birošová

„Ministerstvo školstva riadené ministrom za SaS presadzuje, aby bola škola povinná zmeniť pôvodné skutočné údaje naznačujúce pohlavie v nimi vydaných dokladoch o vzdelaní pre transexuálov,“ tvrdí Aliancia za rodinu. Iniciujú preto petíciu, ktorá to má zastaviť.   

Slovenská komora učiteľov ministrovi školstva Gröhlingovi: Od začiatku vytvárate napätie

Aliancia za rodinu rozosiela svojím odberateľom e-mail. „Ministerstvo školstva riadené ministrom za SaS presadzuje, aby bola škola povinná zmeniť pôvodné skutočné údaje naznačujúce pohlavie v nimi vydaných dokladoch o vzdelaní pre transexuálov,“ tvrdí Aliancia za rodinu. „Nesúhlasíme s tým, aby štát zákonom nútil školy a ich predstaviteľov v podstate klamať a falšovať pôvodné doklady o vzdelaní. Nejde o žiadny „odpis z dokladu“, ak sa v ňom menia zásadné údaje,“ stojí v stanovisku ďalej.

Podľa Aliancie za rodinu ide o falšovanie reality a pôvodného riadneho dokladu vydaného v zhode s realitou. „Na škole, ktorú chce štát donútiť vydať nepravdivý odpis z dokladu o získanom vzdelaní neštudovala totiž pred zmenou pohlavia napríklad žiadna „Violetta Nováková“ ak tam v skutočnosti študoval „Ján Novák“. Výkony, napríklad v telesnej výchove dosahoval/a buď ako muž alebo ako žena,“ tvrdí Anton Chromík.

Právnik na čele Aliancie je presvedčený, že skutočným dôvodom je presadzovanie transexuálnej ideológie. „Ide o veľmi agresívnu ideológiu, ktorá okamžite útočí dokonca aj na feministky, ak s ňou vyjadria nesúhlas,“ píše sa v stanovisku Aliancie za rodinu. Tá preto pripravila petíciu.

Gröhlingova plagiátorská kauza zaraďuje Slovensko medzi „banánové republiky“, tvrdí exminister Čaplovič

Autori petície tvrdia, že im nejde o to, aby niekto trpel, práve naopak. Vidia totiž problémy, ktoré zmena pohlavia a aj dokladov z minulosti, môžu spôsobiť. Môže napríklad dochádzať k zásahu do intimity dievčat pri prideľovaní dievčat (pôvodne chlapcov) na spoločné internátne izby, pri ochrane žien vo väzbe a výkone trestu pred sexuálnym násilím, k poskytnutiu neoprávnenej výhody oproti ženám pri posudzovaní športových výsledkov pri prijímaní na vysoké školy telovýchovného smeru a iné.

„Rodičia, deti a školy nemajú záujem na tom, aby sa novozavádzané pojmy ako „inkluzívna výchova“ a „rozmanitosť“ niekedy v budúcnosti vysvetľovali ako povinnosť školy zavádzať LGBTI ideológiu,“ končí stanovisko Aliancie za rodinu.

Gröhling sa hral na vizážistu, kaderníka a teraz sa hrá na ministra, smeje sa Belousovová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info