fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Radačovský: Komisia skonštatuje, že generál Lučanský spáchal samovraždu, aby nebola hanba

Miroslav Radačovský / TASR

Komisia zriadená ministerkou spravodlivosti navštívila väznicu v Prešove. Právny zástupca rodiny generála Lučanského, europoslanec Miroslav Radačovský sa návštevy síce nemohol zúčastniť, no už teraz vie, aký bude záver preverovania. Zverejnil to vo videu na sociálnej sieti.

„Dá sa očakávať, že komisia vykoná záverečnú správu a ja si dovolím, skôr ako táto záverečná správa bude komisiou vydaná, povedať, aká bude,“ povedal Radačovský.

„Bude asi takáto: Pán Lučanský sa 3. 12. 2021 dostavil na výsluch k vyšetrovateľovi NAKA, kde bolo vznesené obvinenie. Vo svojej výpovedi poprel spáchanie akéhokoľvek trestného činu, potom sa oboznámil s výpoveďami takzvaných kajúcnikov, rozhodol sa po zvážení celej situácie, aby nebola hanba, aby neprišiel o majetok, že si ublíži na zdraví a že spácha samovraždu,“ predpovedá Radačovský.

„Ale skôr ako ju spácha, je potrebné, aby sa potkol v izbe, spadol, aby si poranil oko, aby bol odvezený na operáciu do Ružomberka, aby tam spadol z vozíka na zem, aby bol umiestnený v Trenčíne na neurologicko- psychiatrickom oddelení, aby vystriedal tri cely a až potom aby spáchal samovraždu. Samozrejme, komisia bude konštatovať, že nič mimoriadne sa neudialo, Lučanský sa tak rozhodol sám pod ťarchou dôkazov,“ pokračuje Radačovský.

Advokát a europoslanec sa ďalej pýta, prečo musel byť generál Lučanský vôbec uväznený, keď boli dôkazy, výpovede svedkov a motív činu jasné.

„Veď keby bol prepustený z väzby na slobodu, pod ťarchou dôkazov by samovraždu spáchal aj doma,“ naznačuje s iróniou. „Nie! Pokiaľ by bol prepustený z väzby na slobodu, bolo by pokračovalo trestné konanie a samovraždu by nespáchal. O tom som presvedčený ja, ako aj vy všetci,“ uzavrel Radačovský.

Baránek: Nie “Očkovanie je sloboda“, sloboda je moje rozhodnutie, či sa očkovať dám

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info