fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Čo by robil Matovič, ak by sme mali na Slovensku Usámu bin Ládina?

Usáma bin Ládin a jeho neter Noor bin Ládinová / Twitter @nypost

Kukláči v spálňach ľudí za ohlušujúceho potlesku servilných médií sú skľučujúcou kulisou Slovenska v zovretí režimu nestabilného Igora Matoviča. Od tohto obrazu už nie je ďaleko k pokusu o vojenský prevrat.

Peter Bhrel a ďalší zadržaní pri najnovšej razii NAKA sa možno dopustili trestnej činnosti. Vyšetrovateľ s prokurátorom sú o tom presvedčení, inak by nezačínali proti týmto osobám trestné stíhanie. Napriek tomu sú obvinení nevinní a bude sa na nich takto hľadieť až do chvíle, kým právoplatne neuzná ich vinu súd.

Ak boli naplnené všetky zákonné podmienky na obvinenie pánov Brhela a spol., nikto nemôže proti tomu nič namietať. Inou vecou je však to, že do príbytkov obvinených v nekresťansky skorých ranných hodinách vtrhli komandá kukláčov a vydesili nielen podozrivých, ale aj ich rodinných príslušníkov.

Fico o Jankovskej pokuse o samovraždu: Opäť iba mykneme plecom alebo povieme, že už stačilo?

V príbytku Petra Brhela žije aj jeho nedospelá dcéra a stará, 84-ročná matka. Pre celé Slovensko je to, samozrejme, novinka, avšak vyšetrovateľ aj prokurátor, ktorí pripravovali obvinenie, zadržanie a predvedenie obvinených o tom vedeli skôr, ako na nich poslali kukláčov. Museli to vedieť, pretože pred každou podobnou akciou robia kriminalisti previerku k obvineným, ich rodinným príslušníkom a aj k nehnuteľnostiam, v ktorých bývajú.

Vyšetrovateľ a prokurátor veľmi dobre vedeli, kam a do akých podmienok posielajú kukláčov. Urobili to s plným vedomím, že ich razia môže spôsobiť šok a inú ujmu nezainteresovaným osobám. A nejde len o deti a starcov, ale aj o osoby samotných obvinených. Možno, ale naozaj  iba možno, sa Peter Brhel a ďalší obvinení dopustili ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti.

Nikto z nich však nemá históriu násilného zločinca, v prípade ktorého sa predpokladá držba ilegálnych strelných zbraní, výbušnín, ručných granátov a podobne. Nikto z nich nie je podozriví z vraždy, terorizmu alebo zo všeobecného ohrozenia za použitia smrteľnej sily.

Ďuriš Nicholsonová v liste Matovičovi: Ľudia sa začínajú báť rozhodnutí ich vlastnej vlády viac ako Covidu

Z uvedených dôvodov je použitie kukláčov neobhájiteľné. Jednak ide o použitie neadekvátnej sily. A jednak – čo je ešte horšie – išlo o použitie sily s cieľom demonštrovať moc a nahnať obvineným strach.

Zabezpečenie Brehla a spol. pre potreby výsluchu sa dalo uskutočniť normálnym predvolaním. Avšak to nebolo v pláne, pretože to by sa tak krásne nevynímalo na titulných stránkach servilných médií. Tých médií, ktorých pracovníci majú manželky nastrkané ako hovorkyne na ministerstve vnútra či na policajnom prezídiu.

Vláda a médiá si idú po ruke a navzájom si vychádzajú v ústrety. Otázka však stojí tak, čo by robil Igor Matovič, ak by sme mali na Slovensku skutočného Usámu Bin Ládina, keď na Petra Brhela a spoločníkov poslal elitné protiteroristické komando?

Fico o Lipšicovi: Lepšieho inkvizítora proti opozícii by koalícia hľadala ťažko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info