fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: Keď platia Američania Lipšica, nie je ich agentom?

Na snímke poslanci NR SR zľava Ľuboš Blaha, Robert Fico a Juraj Blanár ( FOTO TASR - Martin Baumann

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha si počas vypočúvania kandidátov na špeciálneho prokurátora podal politika Daniela Lipšica. V statuse na sociálnej sieti opozičný politik pripomína, že ak by dostal iný politik od Rusov toľko peňazí, čo prijal Lipšic od Američanov, médiá by ho vyhlásili za ruského agenta.

Blaha sa Lipšica pýtal, ako mohol študovať v USA na Harvardovej univerzite, keď bol zároveň vedúcim služobného úradu ministerstva spravodlivosti počas prvej vlády Mikuláša Dzruidnu. „Nakoniec sa ukázalo, že bol v USA len dva semestre a jeden mesiac – človek by až povedal, že on ani vlastne nič nemusel robiť – Američania ho proste odmenili. A on poslušne slúži – tak to totiž vyzerá,“ napísal poslanec.

Lipšic je nakoniec slušný človek: so Zsuzsovou si nepísal, na mieste Valkovej vraždy nebol

Blaha sa Lipšica tiež pýtal, za akých okolností mu venovala Fulbrightova komisia, ktorú menuje americký prezident, desiatky tisíc dolárov ako štipendium, vďaka čomu mohol študovať v Amerike a či nečakali aj niečo na oplátku.

„Keby mu ako vysokému štátnemu úradníkovi takéto niečo zaplatili Rusi, tak už z neho robia ruského agenta. A zhodou okolností Lipšic ako jediný minister KDH hlasoval za vyslanie našich vojakov do Iraku, kde Američania viedli zločineckú vojnu,“ vyhlásil Blaha.

Harabin mal pravdu. Špeciálnu prokuratúru a špeciálny súd treba zrušiť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info