fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ústavný súd politickému sudcovi Klimentovi: Porušujete práva obvineného Richarda Molnára

Juraj Kliment / Fotokoláž (via TASR)

Senát najvyššieho súdu politického sudcu Juraja Klimenta porušil podľa ústavného súdu práva väzobne stíhaného bývalého sudcu Richarda Molnára. Ústavný súd má v blízkom čase rozhodovať aj o sťažnosti Dušana Kováčika, informuje SME.

Finančné zadosťučinenie vo výške 3 tisíc eur priznal Ústavný súd bývalému sudcovi Richardovi Molnárovi, ktorý je od marca minulého roka vo väzbe v rámci kauzy Búrka. Rozhodol o tom dnes na neverejnom zasadnutí II. senát Ústavného súdu SR zložený z predsedu Petra Molnára a sudcov Jany Laššákovej a Ľuboša Szigetiho.

Predseda senátu Molnár nemá s väzneným sudcom Molnárom nič spoločné, sú len menovci, píše SME.

Obvinený Richard Molnár sa sťažoval na porušenie jeho základných práv rozhodnutím najvyššieho súdu, ktorým mu v júli minulého roka predĺžil trvanie väzby.

Špecializovaný trestný súd najskôr rozhodol o jeho prepustení na kauciu. Najvyšší súd však verdikt zrušil a ponechal Molnára vo väzbe. Je tam doteraz. Vo veci na Najvyššom súde SR rozhodoval senát Juraja Kliementa, Petra Štifta a Petra Hatalu.

Kolíková priznáva: Otrávenie Moniky Jankovskej považujeme za pokus o samovraždu

Najvyšší súd podľa verdiktu Ústavného súdu porušil základné právo Molnára na osobnú slobodu a právo na zákonného sudcu. Porušil tiež jeho aj právo na urýchlené rozhodnutie o trvaní väzby. Uznesenie Najvyššieho súdu teraz Ústavný súd zrušil a nariadil mu rozhodnúť znovu. Ak by v opakovanom konaní Najvyšší súd rozhodol v prospech Molnára, znamenalo by to jeho prepustenie na slobodu, píše SME.

 

Nové odhalenia: Lučanský musel dostať bitku, tvrdí traumatológ

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info