fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Minister Krajčí chce na ľudí uvaliť ešte prísnejší lockdown a ešte viac vládnej kontroly

Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) / Fotokoláž (via TASR)

Minister zdravotníctva Marek Krajčí si myslí, že súčasné opatrenia proti šíreniu Covid-19 sú neúčinné a uvažuje o tom, že by mal byť zavedený ešte prísnejší zákaz vychádzania a ešte viac kontroly. Povedal to dnes pred rokovaním vlády, informuje TASR.

Minister sa sťažuje na údajný nárast hospitalizácií a hovorí o tom, že si nie je istý, dokedy to budú nemocnice schopné zvládať. Riešenie vidí v sprísnení zákazu vychádzania. To by mohlo byť formou SMS správ.

„Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ uviedol Krajčí.

Matovičova sestra Belicová: V Banskej Bystrici zomrela po očkovaní 56-ročná Betka

„Situácia začína byť veľmi vážna napriek všetkým opatreniam, ktoré sme momentálne urobili. Uvidíme, ako nám zaberie testovanie, ktoré sme realizovali,“ komentoval. V utorok na pandemickej komisii chce s odborníkmi prebrať, ako budú ďalej postupovať. Témou rokovania bude aj COVID automat.

„Aký je to pocit, keď zomrie nevinný človek?“ pýta sa Blaha kandidáta na špeciálneho prokurátora Kysela

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info