fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovičovi nedôveruje 69 percent ľudí, Pellegrini má dôveru 39 percent

Igor Matovič, Richard Sulík, Róbert Fico a Peter Pellegrini / Fotokoláž (via TASR)

Premiérovi Igorovi Matovičovi nedôverujú viac ako dve tretiny voličov a predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi nedôveruje až 73 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median pre RTVS, informuje portál Pluska.

Najdôveryhodnejšou politickou osobnosťou na Slovensku sa stala prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej až 70 percent Slovákov, ktorí v prieskume agentúry Median odpovedali „celkom dôverujem“ alebo „skôr dôverujem“.

Na druhom mieste sa spoločne umiestnili minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) a expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD). Obom dôveruje 39 percent opýtaných, píše Pluska.

Gustáv Murín žiada poslancov OĽaNO, aby uskutočnili výmenu terajšieho predsedu vlády

V tesnej blízkosti za nimi je minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) a minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s dôverou 38 percent. Hneď za ním sa umiestnili ministerka Veronika Remišová a Mária Kolíková. Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) verí len 27 percent respondentov a predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) 21.

Najmenej dôveryhodným politikom sa stal Marian Kotleba (ĽSNS), ktorému „skôr nedôveruje“ alebo „celkom nedôveruje“ 84 percent opýtaných. Druhý v poradí je Robert Fico (Smer-SD, 79 percent), tretí najnedôveryhodnejším politikom je Boris Kollár (73) a štvrté miesto medzi najhoršími patrí premiérovi Igorovi Matovičovi (69).

„Kežmarok sa už testovať nebude!“ odkazuje vláde primátor Ferenčák

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info