fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bývalý šéf finančnej správy Imrecze ide do väzby

FOTO TASR - Pavol Zachar

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze  bude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Informuje TASR.

Imreczeho obhajca Juraj Gavalec spresnil, že dôvodom väzobného stíhania Františka I. je kolúzna a pokračovacia väzba. „Podali sme sťažnosť, nestotožňujeme sa s tým,“ zdôraznil.

Súd sa podľa neho stotožnil s tým, že obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku nie je zadokumentované dôkazmi a „vychádza to skôr na machinácie pri verejnom obstarávaní, kde je trestná sadzba dva až osem rokov.“

Väzobne stíhaná bude aj obvinená Jana R. Potvrdil to jej obhajca Richard Biročák. „Proti tomuto rozhodnutiu sme podali opravný prostriedok,“ doplnil s tým, že rozhodnutie súdu zobrala jeho klientka na vedomie a musí sa prispôsobiť novej situácii. Jana R. sa nemá podľa slov svojho právneho zástupcu k čomu priznať. „Podpísala, čo bolo pripravené štátom a prišlo k plneniu. Nevidí dôvody, že by tým niečo porušila,“ ozrejmil Biročák. Ten zároveň zastupuje aj ďalšieho obvineného z kauzy Mýtnik Michala Suchobu, ktorý by sa mal nachádzať mimo územia SR. „Komunikujem s jeho mamou, ona ma splnomocnila,“ ozrejmil. Vyhlásil, že nevie, kde presne sa jeho klient nachádza.

František Imrecze, bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega. a Jana Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania  úplatku.
Ostatné osoby zadržané počas piatkovej (29. 1.) akcie Mýtnik boli už skôr prepustené na slobodu.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info