fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha kandidátovi Kyselovi: Postupovali ste voči Lučanskému surovo, pretože sa chcete stať špeciálnym prokurátorom

FOTO TASR
Poslanec Ľuboš Blaha obvinil prokurátora Petra Kysela, ktorý dozoroval prípad Milana Lučanského, že voči generálovi postupoval surovo preto, že sa chcel stať špeciálnym prokurátorom. „Nie je to v pohode, zomrel nevinný človek,“ zdôraznil opozičný poslanec v rámci vypočúvania kandidátov na špeciálneho prokurátora v NRSR.
Blaha sa pýtal Kysela, prečo žiadal pre Lučanského útekovú väzbu a odvolával sa na „bytovku za 100-tisíc v nejakej floridskej diere. Predpokladám, že aj vy vlastníte niečo za 100-tisíc, kde bývate na Slovensku,. A ako  ste mohli prehliadnuť informáciu, že tento apartmán bol už predaný?“ naliehal Blaha.
„Nepochybil som, vychádzal som z vyšetrovacieho spisu. K taktike vyšetrovania sa vyjadrovať nemôžem, nejde o uzavretú vec a tieto skutočnosti sa dozvieme neskôr na súdnom konaní v prípade ďalších páchateľov,“ uviedol Kysel.

Blaha sa Kysela spýtal aj na to, či kolúzna väzba nie je mučenie a chcel vedieť, koľko úkonov Kysel urobil v prípade Lučanského a koľko úkonov urobili v prípade „iných politických väzňov“. Kysel odpovedal, že nemá vedomosť o tom, že by riešili nejakých politických väzňov. Na otázku poslanca Borisa Suska (Smer) prečo nemohol Milan Lučanský telefonovať s rodinou, odpovedal, že “zákaz komunikácie v úvodnom štádiu je úplne bežná vec. Postupne sa tieto opatrenia uvoľňujú po vypočutí základných svedkov.“

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info