fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Paríži to znova vrie (VIDEO)

Screenshot videa / RT

Polícia v Paríži má plné ruky práce. Zasahuje proti občanom, ktorí v uliciach protestujú proti návrhu zákona o globálnej bezpečnosti a zároveň robí razie na divokých párty v skladoch, ktoré porušujú zákaz vychádzania, informuje portál RT.

Francúzski občania opäť protestujú proti návrhu zákona, ktorý trestá tých, ktorí zverejňujú fotografie a videá identifikujúce policajtov, čo podľa kritikov predstavuje veľkú výzvu pre slobodu tlače. Pri sobotňajšej demonštrácii prišlo k stretom s políciou, ktorá použila aj vodné delá.

Sobotňajšie demonštrácie sú iba poslednými protestmi proti zákonu o bezpečnosti, ktorý by pokutoval tisícky páchateľov a prípadne ich posadil za mreže až na rok. Zhromaždenia v Marseille, Paríži, Lyone a ďalších mestách v decembri vyústili do násilností. Demonštranti útočili na poriadkovú políciu aj vozidlá a demolovali podniky.

V reakcii na protesty vládni úradníci oznámili, že prepíšu článok 24, ktorý sa zameriava na fotografie a videá policajtov a nájde vyváženejší prístup.

Pokuta 10-tisíc libier pre dvoch Britov za obrovskú guľovačku počas lockdownu

Polícia urobila aj raziu na divokej párty v sklade neďaleko Paríža a udelila desiatky pokút za porušenie obmedzení Covid-19. Podľa súčasných zákonov je od šiestej večer zákaz vychádzania o usporiadaní párty so stovkami zúčastnených nehovoriac.

Francúzska polícia zrušila aj masívnu ilegálnu novoročnú oslavu v sklade v severozápadnej oblasti Bretónska, na ktorej sa zúčastnilo okolo 2 500 účastníkov.

Rakúska polícia objavila desiatky zahraničných lyžiarov, ktorí obišli lockdown. Hrozí im mastná pokuta a karanténa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info