fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vtip o korone z pera Juraja Draxlera, alebo desivé proroctvo?

Zdroj: Fb Juraj Draxler

Covidové obdobie odnaučilo mnohých Slovákov smiať sa a zabávať. Možno aj preto exminister školstva za Smer-SD Juraj Draxler vyrukoval so statusom, ktorý má ľuďom na tvári vyčariť úsmev. Alebo je to proroctvo toho, čo nás čaká a neminie?

Zákaz vychádzania, zákaz nákupov a zákaz zhromažďovania spôsobili, že ľudia sa už prakticky nemajú kde stretávať. Humor, ktorý má byť korením života, sa tak pomaly vytráca. Možno aj preto sa Juraj Draxler rozhodol vo svojom statuse napísať vtip a zverejniť ho na sociálnej sieti.

Niekto sa zasmeje, niekto nie, ale pokus o humor tu bol

Podľa Draxlera na jar internetom koloval takýto vtip, ktorý je dnes, podľa neho, po dlhších skúsenostiach ešte aktuálnejší. „Marec 2020, na Slovensku hlásia prvé prípady korony, prvý lockdown. Jeden chlapík sa vystraší, čo je to za strašnú chorobu, prišla zďaleka, rýchlo sa šíri, nikto nevie, ako to zastaviť, strašidelné zábery z Talianska, toto môže skončiť zle. Tak zoberie celú rodinu, odídu hlboko do hôr, tam si postavia malý dom a v izolácii od civilizácie prežijú štyri roky. Nakoniec si chlapík povie, že už stačilo, aj deti vyrástli, budú potrebovať ísť do školy, tak sa vyberie zistiť, čo sa medzitým udialo.

Príde do najbližšieho mesta. Tam spúšť, ulice plné odpadkov, ľudia majú zabarikádované domy, je podvečer a nikde sa nesvieti, tí, čo chodia po ulici, sú špinaví a väčšinou ozbrojení. Tak sa obráti na najbližšieho človeka, ten sa chystá zodrať z kože potkana, ktorého práve chytil, aby ním nakŕmil rodinu: – Prosím vás, to ako silno tá korona vyčíňala, veď to je niečo strašné! Na to mu ten druhý človek odpovie: – Čože, korona? Veď to bolo za rok preč. Ale potom tu ešte tri roky vládli Matovič s Kollárom.“

Nuž, koho pobavil, koho nie, každopádne sa Juraj Draxler aspoň pokúsil rozosmiať istú čas Slovákov. Alebo žeby sa z neho stal vizionár? Kto vie…

Karel Gott miloval humor: Aké boli jeho najobľúbenejšie vtipy?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info