fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV

Podľa exministerky Sakovej navrhovaná reforma polície nekorešponduje so samosprávnym členením Slovenska

Denisa Saková / Fotokoláž (via Facebook - self)

Bývalá ministerka vnútra Denisa saková si vypočula oboch kandidátov na funkciu policajného prezidenta. Súčasného dočasného policajného prezidenta Petra Kovaříka a šéfa LYNX komanda Štefana Hamrana. „Zdržala som sa hlasovania v oboch prípadoch z nasledovných dôvodov.“ A tie v nasledujúcom texte vysvetľuje.

„Každý z nich totiž predstavil svoju koncepciu rozvoja činnosti policajného zboru. Avšak obidve koncepcie mali veľmi podobné až rovnaké ciele, pravdepodobne vychádzajúce asi z identického materiálu – Reforma polície. Materiál, avizovaný ministerstvom vnútra od leta tohto roku, ktorý je zatiaľ veľkou neznámou pre verejnosť.“ Začína argumenty v statuse Hlasu – Sociálna demokracia na sociálnej sieti Denisa Saková.

Reprofoto FB (@Hlas – Sociálna demokracia)

„Podstata oboch prezentovaných koncepcií je zrušiť 8 krajských riaditeľstiev, vytvoriť 3 oblastné riaditeľstvá: západ, stred a východ a metropolitnú políciu Bratislava.
Popritom však máme na stole z ministerstva spravodlivosti novú súdnu mapu, ktorá navrhuje meniť vecnú pôsobnosť súdov. A proti ktorej sa búria sudcovia aj primátori. A v tomto komplexe prokuratúra zostáva absolútne nezmenená. “ Píše Denisa Saková.

Exministerka pripomína závažný fakt: „Ani jedna reforma a nastavenie organizačnej štruktúry však neprihliada na aktuálne samosprávne členenie SR.“

„Tri zložky, ktoré by mali spolu veľmi úzko spolupracovať a komunikovať pri vyšetrovaní a trestaní páchateľov trestnej činnosti. Efektivitu ich spolupráce navzájom, či skôr neefektivitu si neviem pri tomto nesystémovom nastavení vôbec predstaviť. Závladne tu úplný chaos. “ Varuje Saková.

na záver statusu ešte jedna popznámka Denisy Sakovej: „Nerozumiem a nikdy nepochopím neprofesionalitu vznikajúcu v dôsledku absentujúcej koordinácie jednotlivých ministrov a ministerstiev pri tak závažných zmenách.“

Podľa finančných teoretikov náš štát už nepotrebuje policajtov, rozhorčuje sa Saková

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info