fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Francúzsko zatvorí v nedeľu hranice pre cestujúcich z krajín mimo EÚ

The Local France

Francúzsko od nedele zatvorí svoje hranice pre cestujúcich z krajín mimo EÚ. Povolené budú len cesty z nevyhnutných dôvodov. Oznámil to v piatok francúzsky premiér Jean Castex, ktorého citovala agentúra AFP.

Castex dodal, že vláda nateraz nový lockdown v krajine nevyhlási, pričom súvislosti s možným prijatím prísnejších opatrení budú podľa jeho slov „rozhodujúce najbližšie dni“.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran vo štvrtok verejnosť varoval, že nové varianty koronavírusu SARS-CoV-2 sa rýchlo šíria a krajina zvažuje zavedenie ďalších opatrení s cieľom zabrániť šíreniu nákazy.

Tlak na zdravotníctvo v krajine i nápor na nemocnice sa podľa jeho slov zvyšuje. Véran dodal, že nočný zákaz vychádzania, ktorý vo Francúzsku platí po 18.00 h večer, je do značnej miery účinný, šírenie vírusu sa však pomocou neho nedarí zastaviť. Ľudia vo Francúzsku v súčasnosti nemôžu opustiť svoje domovy po 18.00 h večer – okrem osôb dochádzajúcich do práce.

Počet úmrtí spojených s ochorením COVID-19 vo Francúzsku v piatok prekročil 75.000. Za posledný deň tam úrady zaznamenali 820 nových úmrtí, čím sa ich celkový počet zvýšil na 75.620, uvádza agentúra Reuters.

V súvislosti s týmto ochorením má Francúzsko siedmy najvyšší počet obetí na svete. Ministerstvo zdravotníctva tiež v piatok informovalo o 22.858 nových potvrých prípadoch – čo je oproti štvrtku (23.770) a minulému piatku (23.292) mierny pokles. Doposiaľ Francúzsko zaevidovalo 3,15 milióna prípadov infekcie.

 

ČR pre cudzincov od polnoci takmer úplne zatvorí hranice

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info